SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira: “Maça 0-0 gibi başlayıp…”

UEFA Avrupa Ligi'nde Braga ile 1-0'ın rövanşında karşılaşacak olan Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira, açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 22:01, 16/03/2016
Pereira: “Maça 0-0 gibi başlayıp…”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Braga karşısında kazanmak için oynayacaklarını söyledi.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda yarın Portekiz’in Braga takımı ile yapacakları rövanş maçı öncesi Estadio Municipal Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, ilk maçta Braga’nın iyi bir takım olduğunu herkesin gördüğünü belirterek, “Braga’yı gayet iyi tanıyorum, kişilikli bir takım. Kendilerine güveniyorlar. Onlar da, biz de çeyrek finale çıkmak istiyoruz. İki takım da kaliteli oyunculardan kurulu. Zor olacağını biliyoruz. İki takım da futbol oynamayı seviyor. Futbol olarak güzel bir gösteri olacak yarın. Kendi oyunumuzu oynamaya geldik, başka oyun tarzı bilmiyoruz. İlk günden beri aynı oyunu oynuyoruz. İlk maçı 1-0 kazandık diye hiçbir şey değişmeyecek. 0-0 gibi başlayıp kazanmak için oynayacağız. İki takımın da temel prensibi iyi futbol oynamak. Oyunu bekleyerek çirkinleştirmeyen iki takım olacak sahada. Küçük detaylar maç sonunu belirler. Güçlü yanları, az zaafları var. Güçlü yanlarını durdurup, az zaaflarını kullanarak evimize mutlu dönmek istiyoruz” diye konuştu.

Braga’ya savunma yapmak için gelmediklerini vurgulayan Portekizli teknik adam, “Gol yemezsek turu geçiyoruz. Hayatımın hiçbir döneminde savunma yapmak için çalışma yapmadım. Tabii ki bazen oyun tarzınıza rakip izin vermez. Ben isterim ki top hep bizde olsun, kaybedince de baskı yapıp kazanalım ve oyunu domine edelim. Bazen rakipleriniz buna izin vermez ve sizi savunma yapmak zorunda bırakabilir. Asla hiçbir oyuncum benim ağzımdan ‘Avantajımız var, savunma yapmaya geldik’ cümlesini duyamaz” dedi.

“GÜZEL BİR GÖSTERİ İZLEYECEĞİZ”

Vitor Pereira, Avrupa’da güzel bir dönem yaşadıklarını ve devam etmek istediklerini ifade ederek, “Portekiz veya başka ülke takımı fark etmez. Ben takımları kalite olarak değerlendiririm ve Braga da kaliteli bir takım. Dersimize iyi çalıştık. Türkiye’de Portekiz’in 3 büyük takımı tanınıyor. Braga, 3 büyük takımla çok iyi mücadele ediyor. Burada çok maç oynadım ve her zaman zor olmuştur. Sonucu küçük detaylar belirlemiştir. Büyük bir takımla oynayacağız. Umarım Türkiye’deki taraftarlar Braga’nın iyi bir takım olduğunu anlamıştır. Belki de bu sezonki en zor maçımızı oynadık onlarla. Cesur bir takımız. Kesinlikle savunma yapmaya gelmedik. Şuna eminim ki futbol açısından çok güzel bir gösteri izleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu arada Pereira’nın, basın toplantısının sonunda tercümanı Deniz Sarıtaç’a esprili bir şekilde, “Benim söylediğimden daha fazlasını yazmadığına emin misin?” demesi, toplantı salonunda gülüşmelere neden oldu.