SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de son 11 maçta 1 galibiyet alabilen Göztepe’nin Belçikalı golcüsü Björn Vleminckx, teknik direktör Önder Özen’in de gözüne giremedi. Metin Diyadin döneminde kulübeye mahkum olan tecrübeli futbolcu Özen’in gelmesiyle umutlansa da sonuç değişmedi.

Önder Özen yönetiminde sadece Denizlispor derbisinde ilk 11’de forma giyen Vleminckx, Balıkesirspor maçında 11, Alima Yeni Malatyaspor sınavında 1 dakika görev yaparken, son Kayseri Erciyesspor müsabakasında 90 dakika kulübede oturdu. Diarra, Serdar ve Mirkan’ın ardından 4. forvet konumuna düşen Belçikalı’nın çok mutsuz olduğu belirtildi.

Vleminckx’i idman performansına göre değerlendirdiği belirten Önder Özen, “Futbolcu tercihlerimde adaletli olduğumu düşünüyorum. Kim formayı hak ediyorsa o görev alır” dedi. Özen, 4 haftalık periyotta Robert Maah ve Nahir Besara’yı da kullanmadı. Maah, Özen döneminde 18 kişilik kadroya giremezken, Besara zaman zaman 18’e alınmasına rağmen forma giymedi.

Önder Özen yabancılar arasında en çok Diarra’yı sahada tuttu. Senegalli 357 dakikayla ilk sırayı alırken, Cleyton 349 dakikayla ikinci, Gosso 266 dakikayla üçüncü, Leroy George da 209 dakikayla dördüncü en çok oynayan futbolcu oldu.