SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova’nın başı, doping yaptığın açıklamasının ardından dertten kurtulmuyor. İlk olarak sponsorlarının anlaşmaları askıya alması ile maddi kayba uğrayan Sharapova’ya bir darbe de Birleşmiş Milletler (BM) vurmaya hazırlanıyor.

Birleşmiş Milletler’in İyi Niyet Elçisi olan başarılı tenisçi, hakkındaki soruşturma sona erene kadar görevini yapamayacak. 4 yıl tenisten men edilme cezası ile karşı karşıya olan Maria Sharapova’nın İyi Niyet Elçisi görevi askıya alındı.

Doping yaptığını açıklamasının ardından geçici olarak tenisten men edilen Rus sporcunun en büyük sponsoru olan Nike da, Sharapova ile olan sözleşmenin askıya alındığını duyurmuştu. Maria Sharapova, 2007 yılında BM tarafından İyi Niyet Elçisi olarak atanmış ve dünyanın çeşitli yerlerinde, özellikle de Çernobil faciası kurbanları ile ilgili sosyal sorumluluk projelerine katılmıştı.

Birleşmiş Milletler sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Yaptığı son açıklamaların ardından Sharapova’nın İyi Niyet Elçisi görevini askıya almış bulunuyoruz. Rus tenisçi, soruşturması tamamlanana kadar Birleşmiş Milletler’in düzenlediği sosyal sorumluluk projelerinde yer almayacak” dedi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER