SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor cuma akşamı saat 19.00’da Kadir Has Stadı’nda Eskişehirspor’la oynayacağı zorlu maç için kampa gireceği açıklandı.

FURKAN VE LOPES DÜZELDİ

Küme düşme mücadelesi veren 2 takımın mücadele edeceği karşılaşma için sarı kırmızılı oyuncuların yarın saat 15.00’de yapacakları taktik çalışmasından sonra Karpuzatan Tesisleri’nde kampa girmesi kararlaştırıldı. Sinan Bakış, Larys Mabiala ve Kayacan Erdoğan’ın kırmızı kart cezalısı olduğu sarı kırmızılı ekipte, kart cezaları biten Marko Simiç, Mustafa Akbaş, sakatlıkları geçen Furkan Özçal ile Da Silva Lopes’ın forma giyebilecek duruma geldikleri bildirildi.

Öte yandan hafif sakatlıkları bulunduğu için takımdan ayrı salonda çalışma yapan Furkan ile Lopes’in durumu ise maç günü belli olacak.

RAYLI SİSTEM BEDAVA

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayserispor onursal başkanı Mustafa Çelik, maçı izlemek isteyen sporseverlere ulaşım desteği verdi. Bilboardlara ilan verilerek Passolig kartı bulunan sporseverlerin maç saati ve bitiminde raylı sistem araçlarından ücretsiz olarak yararlanacakları ilan edildi, taraftarların maçta takımlarına destek vermesi istendi.

TOPLU BİLET BAŞVURUSU KABUL EDİLMEDİ

Bu arada Kayserispor’un Eskişehirspor maçıyla ilgili toplu bilet isteğine Türkiye Futbol Federasyonu olumsuz cevap verdi. Yönetimin sezon başında satılan kombine biletler dışında 7543 passolig kartı bulunan taraftarı için istediği toplu bilet yüklemesi başvurusunun federasyon tarafından 6222 sayılı Spor’da Şiddetin önlenmesine dair Kanunun 8’inci Maddesi 4’üncü fıkrası uyarınca yerinde olmadığı belirtildi.