SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal emaneti geri aldı

16 Mart 2016

TRABZONSPOR-Beşiktaş erteleme maçının tamamlanması ile nihayet puan cetveline çekidüzen geldi! Ankara'da son beş ayda üçüncü terör saldırısı tüm Türkiye'nin moralini bozup, tedirginlik yarattı. Olayın çok taze olması, taraftarın ve futbolcuların maçın havasına girmelerini zorlaştırdı. Bu koşullarda başlayan maçı sahadaki Trabzon seyircisi canlandırdı.

Geçen hafta da yine hakemler çokça tartışmalı kararlar verdi. Dokuzu profesyonel yapılan hakemlere ayda sabit 15 bin TL ücret ve en az üç maç verilerek aylık (40 bin TL) kazanmaları sağlanıyor. Ama aynı görevleri yapan diğer otuz üst klasman hakemi için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Adaletli olmalarını istediğimiz hakemlerimizin de adaletli gelir dağılımına ihtiyacı var.

Haftaya sakat başlayan Oğuzhan maça ilk 11'de çıksa da durgun bir görüntüdeydi, bu haliyle sahada çok bile kaldı. Olcay'ın yerine Kerim'in 11'de başlaması herkesi şaşırttı.

Atiba her maçta olduğu gibi ayakta kalmasını bildi ama bu kez kendisine destek gerideki Necip'ten gelince skor kısır kaldı. Quaresma yine adrese topu atınca Alman forvet Mario Gomez'e de gol atmak kaldı. Skoru ikinci yarıda oyuna giren Olcay Şahan pekiştirdi ve liderlik geldi.

Terör şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa, tüm halkımıza da sabırlar dilerim.

Kaldı 9- Antalya: 19 Mart

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek