SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hoş geldin yeni lider

16 Mart 2016
İki stoperinin de oynamıyor olması nedeniyle savunmanın göbeğinde Necip-Tosic ikilisi ile başlamak zorunda kalan Beşiktaş, maçın başından itibaren ilk yarının sonuna kadar bildiğimiz Beşiktaş'tan uzak göründü. İlk yarıda savunma anlamında elinden gelen her şeyi yaptı Trabzonspor. Özellikle iki beki Cavanda ve Yusuf ilk yarının yıldızı oldu. Geçen haftanın başarılı performansı ile bu hafta forma bulan Kerim'i Cavanda, Quaresma'yı da Yusuf kilitledi. Ancak neden bu oyuncular 45 dakika boyunca kanat değiştirmedi ben onu anlamadım! Orta saha üstünlüğünü rakibine verdin, kanatlardan da gelemiyorsun, golü nasıl bulacaksın? Tüm bu olumsuzluklara maçın sözümona hakemi Bülent Yıldırım'ın es geçtiği bir penaltı bir de kaleciye pas eklenince ilk yarı golsüz eşitlikle geçildi. Yahu hepi topu 45 dakikada bir penaltı, bir kaleciye geri pası nasıl es geçiyorsun da sonrasında insanların sizlere güvenmesini bekliyorsun hocam. Ayıp, yazık ve aynı zamanda da günah!
Şampiyon olmak istiyorsan eğer böyle maçlarda kazanmak istediğini rakibine hissettireceksin. Eğer rakibini sen kendi sahasına itmezsen, rahat çıkartırsan, baskı yapmazsan rakibinin cesareti artar. Dün gece 75 dakika boyunca olan buydu. 75'ten sonra Trabzonspor'un da süngüsü düştü. Bordo-mavili ekip “Buraya kadar” dedi. Maç boyunca hareketsiz kalan Quaresma, Yusuf'un bir anlık dalgınlığı ile ortayı, Gomez de faturayı kesti. İlk golün ardından rakibin süngüsü düşünce de sahada gerçek lideri izledik.
Son olarak ikinci yarıda da bir penaltıyı vermeyen Bülent Yıldırım bakalım kaç puan alacak gözlemcisinden! Gerçi kaç puan alırsa alsın sonuç değişmeyecek. Bu sezon hakem hataları; şampiyonu da Avrupa'ya gidecek olanı da düşecek olanı da belirleyecek.
Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek