SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu: “En çok zoruma giden…”

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Antalyaspor'a 3-0 yenildikleri maçı hatırlatarak, "Sezonu biraz birçok şeyi yaşayarak geçirmek zorundayız ama her şeye rağmen sahada yenilgiyi kabul etmeyen bir Bursaspor'un olması gerekirdi. Benim en çok zoruma giden bu. Yoksa mağlup oluruz önemli değil" dedi.

Güncellenme: 19:14, 16/03/2016
Hamzaoğlu: “En çok zoruma giden…”

Süper Lig’in 26. haftasında Kasımpaşa’u konuk edecek olan Bursaspor’da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Özlüce Tesisleri’nde saha kenarında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz hafta deplasmanda Antalyaspor’a 3-0 mağlup oldukları maçı değerlendiren Hamzaoğlu, şöyle konuştu:

“İstemediğimiz bir oyun, istemediğimiz bir sonuçla ayrıldık Antalya’dan. Bize yakışmayan bir oyundu. Çünkü rakibin üstünlüğünü kabul eden bir görüntü içindeydik. Her ne kadar pozisyonlarımız olmuş olsa da bu maçtan gerekli dersleri alıp ona göre önümüze bakmamız gerekecek. Önümüzde bir Kasımpaşa maçı var ve 9 maçımız kaldı. İnşallah 9 maçlık yeni bir lig bizi bekliyor diyebiliriz. İnşallah bu ligin ilk maçında kendi sahamızda seyircimiz ile beraber iyi bir başlangıç yapıp, ondan sonra da bunu devam ettiririz.”

“TEK SEBEBİ BENİM”

Bir gazetecinin, ‘Yenilgiyi neye bağlıyorsunuz?’ sorusu üzerine Hamzaoğlu, “Bahane üretmeye kalksak bir sürü bahane üretiriz ama bunun bir tek sebebi var o da benim. Bu takımı hazırlayan bensem mağlubiyetin de sorumlusu benim. Biz de bazı şeyleri yaşamak zorundayız. Bu sezonu biraz birçok şeyi yaşayarak geçirmek zorundayız ama her şeye rağmen sahada yenilgiyi kabul etmeyen bir Bursaspor’un olması gerekirdi. Benim en çok zoruma giden bu. Yoksa mağlup oluruz önemli değil. Bundan sonra da mağlup olacağız ama rakibe üstünlüğünü hissettiren bir takım görüntüsünde olmak zorundayız, biz hedeflerimiz büyükse ki öyle. Bu maç böyle oldu. Rakibimizin son umudu diyebilirim. Çok önemli bir maç olarak baktıkları maçtı. Onların en üst seviyede oynadığı, bizim de en alt seviyede oynadığımız bir maç oldu. Yoksa bir çok neden sayabilirim ama hiçbir neden başarının yerini tutmaz. Onun için iyi oynamak zorundayız biz” diye cevap verdi.

“9 MAÇLIK YENİ BİR LİG BAŞLAYACAK”

‘Taraftarların ‘bu sezon en azından gençleri kazanalım’ diye bir görüşü var. Bunun hakkında ne söylemek istersiniz?’ sorusu üzerine, ise şöyle cevap verdi:

“Onları kazanıyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Her ne kadar A takımda yer vermesek de bu vermeyeceğimiz anlamına gelmez. Bir yandan onları yetiştiriyoruz. Onların gelişimlerini takip ediyoruz. Mevcut olan kadromuzda en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Olumlu olumsuz resmi önümüze koymamız lazım ki önümüzdeki yılın temellerini daha sağlam şekilde atabilelim. Şimdi 9 maçımız var. 9 maçlık yeni bir lig inşallah bu hafta başlayacak.”