SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray derbiden ‘Korkmaz’

Galatasaray, efsane Bülent Korkmaz ile opsiyonlu olarak 1.5 yıllığına anlaştı. Kupa kazanılır ve iyi sonuçlar gelirse önümüzdeki yıl da devam edecek. Fenerbahçe derbisinde takımın başında olacak.

Güncellenme: 07:47, 16/03/2016
Galatasaray derbiden ‘Korkmaz’

Sezon sonuna kadar takımın başında olması için teknik direktör arayan Galatasaray, Bülent Korkmaz ile 1.5 senelik anlaşmaya vardı. Sözleşmeye ‘toplantı' opsiyonu koyan yönetim, mayıs ayında Korkmaz ile bir kez daha masaya oturarak, 9 haftalık performansına göre bir durum değerlendirmesinde bulunacak. Bülent Korkmaz, kupada şampiyonluğa ulaşılması ve kalan haftalarda iyi sonuçlar alınması halinde takımın başında kalacak.

YARDIMCISI EMRE AŞIK

Bülent Korkmaz ile beklenen başarılar gelmezse, sözleşmesi sarı-kırmızılı yönetim tarafından tek taraflı olarak feshedilebilecek. Korkmaz, bugünden itibaren Galatasaray'ın başında yer alacak ve takımı hafta sonundaki Fenerbahçe derbisinde sahaya çıkaracak. Korkmaz, 1979'dan 2005'e kadar sarı-kırmızılı takımın formasını giydi. 2009'da da Galatasaray'ın başında 13 maça çıkan Korkmaz, daha sonra istifa etmişti. Yardımcılığını ise Emre Aşık yapacak.