SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe taraftarına uyarı

Avrupa Ligi'nde Braga ile Portekiz'de karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe'de yönetim, taraftarları olay çıkarmamaları yönünde uyardı.

Güncellenme: 11:30, 16/03/2016
Fenerbahçe taraftarına uyarı

Fenerbahçe Kulübü, Braga ile Portekiz’de yapacakları maç öncesinde karşılaşmayı statta izleyecek olan sarılacivertli taraftarlara uyarılarda bulundu.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Fenerbahçe Futbol Takımı’nın UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş maçında, yarın saat 20.05'te Estádio Municipal de Braga'da Portekiz takımı SC Braga ile karşı karşıya geleceği hatırlatılarak, mücadeleyi tribünlerden izleyecek seyircilere şu uyarılarda bulunuldu:

“Bilindiği üzere 2012/2013 sezonunda oynadığımız UEFA maçlarında yaşanan önemli disiplin ve güvenlik ihlalleri sebebiyle kulübümüz çok ciddi yaptırımlara ve para cezalarına maruz kalmış, kulübümüzle ilgili yaşanan bu olaylar nedeniyle UEFA müsabakalarından ihraç kararı verilmiş ve kulübümüzün cezası, benzer olayların bir daha yaşanmaması koşuluyla ertelenmiştir.

Bu nedenle çok iyi bilinmelidir ki, SC Braga – Fenerbahçe SK karşılaşmasında yaşanabilecek en ufak bir disiplin ve güvenlik ihlali, takımımızın emin adımlarla yürüdüğü Avrupa'da geri dönülemez bir yaptırıma sebep olacak, takımımız Avrupa'dan men edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

Büyük Fenerbahçe'nin büyük taraftarı, daima, takımının iyi gününde yanında olmakla birlikte, kötü gününde de ayağa kalkmasındaki en önemli faktör olmuştur ve bundan sonra da böyle olacaktır.

Bu nedenle, siz sevgili taraftarlarımızdan beklentimiz;

– 90 dakika boyunca, bitmez tükenmez bir destekle takımımızın arkasında olunması,

– Stadyum girişinde – güvenlik görevlileri tarafından alınacağı için – stada gelirken yanınızda bozuk para taşımamanız,

– Merdiven boşluklarına oturulmaması, merdiven boşluklarında durulmaması,

– Maç öncesi, maç sırasında ve maç sonrasında sahaya girilmemesi,

– Hiçbir şekilde, siyasi içerik barındıran ya da siyasi içerik çağrıştıran slogan atılmaması, pankart, flama ve benzeri gibi objelerin stada getirilmemesi,

– Sahaya kesinlikle yabancı madde atılmamasının sağlanması,

– Maytap, meşale ve bu tür yanıcı ve yaralayıcı maddelerin kesinlikle kullanılmaması, kullananların engellenmesi ve bu konuda direniş gösterenlerin ivedilikle güvenlik birimlerine bildirilmesi,

– Rakip takım taraftarlarının olası provokasyonuna karşı sakin kalarak sadece ve sadece Fenerbahçemize destek olmanızdır.

Unutulmamalıdır ki, sporun ruhuna aykırı yaşanabilecek olan herhangi bir saha olayında, kulübümüz maddi ve manevi anlamda büyük bir zarara uğrayacaktır. Konu ile ilgili taraftarlarımızın hassasiyet göstermelerini ve yalnızca takımımıza destek olmalarını önemle rica ederiz.”