SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Umut Bulut’un acı günü

Galatasaraylı milli futbolcu Umut Bulut, pazar günü Ankara'daki bombalı saldırıda yaşamını yitiren babası 66 yaşındaki Kemal Bulut'u toprağa vermek üzere cenaze evinde beklerken hayli üzgündü. Arkadaşlarının desteği ile ayakta duran Umut Bulut, cenaze namazı kılınırken gözyaşlarına hakim olamadı. Ayakta durmakta zorlanan Umut'u, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tuttu.

Güncellenme: 17:04, 15/03/2016
Umut Bulut’un acı günü

Ankara’da meydana gelen bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden Galatasaraylı futbolcu Umut Bulut’un babası Kemal Bulut, son yolculuğa uğurlandı.

son112223

Merhum Kemal Bulut, Kayseri Yeşilhisar Büyük Camii’nde kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı. Yaşanan terör olayında babasını kaybeden Umut Bulut, cenaze namazında göz yaşlarını tutamazken, hemen yanında bulunan eski teknik direktörü Fatih Terim ise onu teselli etmeye çalıştı. Namazın ardından ise merhum Kemal Bulut’un naaşı omuzlarda tekbir sesleriyle araca taşındı.

umutwssss

Babasını kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşayan Umut Bulut’u zor gününde sarı kırmızılı yönetim, oyuncular, Galatasaray eski Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Umut Bulut’un Galatasaray’dan Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, Milli Takımlar Sorumlusu Ali Dürüst, Futbol Federasyonu İdari İşler, Organizasyonlar ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Galatasaray Kulübü eski yöneticilerinden Abdurrahim Albayrak ile A2 Milli Takımı Teknik Direktörü Müfit Erkasap ve sevenleri yalnız bırakmadı.

UMUT BULUT: MAÇ ESNASINDA SELAMLAŞTIK SONRA GİTTİ…

Kayseri’nin Yeşilhisar İlçesi’ndeki baba evinde taziyeleri kabul eden Umut Bulut, babasıyla 35 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı nedeniyle Türk milletine başsağlığı diledi. Çok üzgün olan Umut Bulut, “Babamla en son Ankara’daki Gençlerbirliği maçından önce görüştük. Maç esnasında da selamlaştık sonra gitti işte… Ben kendisini İstanbul’a döndükten sonra telefonla çok kez aradım, cep telefonu çalıyor ama açmıyordu. Babamın terör saldırısında hayatını kaybettiğini ertesi gün sabah öğrendim. Çok üzgünüm” dedi. Umut Bulut, babası Kemal Bulut’un cenaze namazının kılındığı Merkez Camii’nde yakınları tabuta kapanarak gözyaşı döktü. Fenalık geçiren akrabalarına sağlık ekipleri müdahale etti.

hamzaahburur

Galatasaray kafilesi, Umut Bulut’un babasının cenazesi için Kayseri’ye geldi.

Ankara’daki bombalı saldırıda yaşamını yitiren futbolcu Umut Bulut’un babası 66 yaşındaki Kemal Bulut’un cenaze törenine katılmak için Galatasaray kafilesi de Kayseri’ye geldi. Erkilet Havalimanı’na özel uçakla gelen siyahlar kıyafetler içindeki Galatasaray kafilesi, Yeşilhisar İlçesi’ne 2 otobüs, 1 minibüsle hareket etti.

İstanbul’dan saat 11.30’da THY’ye ait özel bir uçakla Kayseri’ye hareket eden kafilede 88 yönetici, sporcu ve kulüp çalışanları yer aldı. Kulüp Başkanı Dursun Özbek’in başkanlığındaki kafilede, bir süre önce Galatasaray teknik direktörlüğünden istifa eden Mustafa Denizli de yer aldı. Saat 12.50 sıralarında Erkilet Havalimanı’ndan hareket eden sarı kırmızılı ekipteki takım arkadaşları Umut Bulut’un babasının ikindide kılınacak cenaze namazına katılmak üzere polis eskortluğunda Yeşilhisar İlçesi’ne doğru yola çıktı. Galatasaraylı futbolcuların siyah elbiseler içerisinde ve gözlük taktıkları, hayli üzgün oldukları görüldü.

Yeşilhisar İlçesi’ndeki cenaze namazına gelenler arasında Kayseri Valisi Orhan Düzgün, TFF Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, TFF Yönetim Kurulu üyeleri; Ali Dürüst Cengiz Zülfikaroğlu, Müfit Erkasap, Fahri Yılmaz, Galatasaray Kulübü başkanı Dursun Özbek, Kayserispor Başkanı Recep Mamur, MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, kurul üyesi Bünyamin Gezer, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı Abdurrahman Arıcı, Galatasaray eski Teknik Direktörü Mustafa Denizli ve eski yöneticilerden Abdurrahman Albayrak’ın da olduğu görüldü. Yeşilhisar Merkez Camii’ndeki cenaze töreni öncesi Umut Bulut ve yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.

Kayseri’nin Yeşilhisar İlçesi’ndeki Merkez Camii’ndeki cenaze namazına spor dünyasının ünlü isimleri, Galatasaraylı ve Kayserisporlu futbolcular da katıldı.

Yayınlanma Tarihi:15:28,