SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hikmet Karaman’dan Ankara saldırısına sert tepki

Ankara'da yaşanan bombalı saldırının yankıları sürerken, en sert tepkilerden biri Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman'dan geldi.

Güncellenme: 13:53, 15/03/2016
Hikmet Karaman’dan Ankara saldırısına sert tepki

Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, Ankara’daki terör saldırısında babası Kemal Bulut’u kaybeden eski futbolcusu Galatasaraylı Umut’la olayda hayatını kaybedenlere taziyelerini iletti, olayı da, “vahşet” olarak nitelendirdi.

Mehmet Cengiz Tesisleri’nde yaptığı açıklamada Ankaragücü’nü çalıştırırken futbolcusu olan Umut Bulut’un beyefendi ve çalışkan olduğunu vurgulayan Hikmet Karaman, hayatını kaybeden babasına Allah’tan rahmet diledi. Olayın acı verici olduğunu dile getiren Hikmet Karaman, şunları söyledi:

“Bu nasıl bir insanlıktır? İnsanlar mı hayvanlar mı? Hayvana bir şey öğretiyorsun yapıyor ve sadık kalmaya çalışıyor. Böyle bir insanlık böyle bir vahşet olabilir mi? Bir dönem İRA terör örgütü vardı. Bombalama yapmadan önce polis merkezini arayarak, (30 dakika sonra bomba patlayacak, bölgeyi boşaltın) diyordu. Bomba ondan sonra patlıyordu. Bir amaca hizmet ederken suçsuz insanları yönelik böyle bir olay olur mu? Yine Suriye’de vahşet derecesinde olaylar yaşanıyor. Bu nasıl Müslümanlıktır? Stratejik konumlardaki insanların bu terör olaylarına bir çözüm yolu bulmaları gerekiyor. İnsanların birbirini öldürmesi kadar kötü bir şey yok. Günümüz dünyasında uzlaşılamayacak bir konu olamaz. Teröre karşı artık insanlık bir şey yapmıyor, yapamıyor. Ben artık Allah’tan teröre karşı bir mucize bekliyorum. Terörizmi destekleyenler bir şey yapmıyor. Terörün durmasını isteyenlerinde elinde bir şey gelmiyor.”