SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Ligi takımı Denizlispor’da 3 asbaşkan Cemal Işık, Fatih Karahan ve Abdülcelil Kılınç’ın istifası camiada şok etkisi yaratırken yönetime dönük eleştirilere tepki gösteren Asbaşkan Mehmet Uz, “Dışardan atıp tutması kolay. Kendine güvenen gelsin, yönetimde çalışsın” dedi.

Asbaşkan Işık, “Takım başarılı olsaydı, herkes sahiplenmeye kalkardı. Ama şimdi icraat yok, elini cebe atan yok, herkes konuşuyor. Eski yöneticiler de sosyal medya üzerinden eleştirilerde bulunuyor. Boş konuşmasınlar, gelsinler, dışarıdan yönetime girsinler. Tüzüğümüz buna izin veriyor” diye konuştu.

Karahan ve Kılınç’ın istifalarını, “Takım küme düşerse tepki çekeriz diye düşünmüş olabilirler” sözleriyle yorumlayan Mehmet Uz, “Biz sezon sonuna kadar takımı ligde tutmak için elimizden geleni yapacağız. Düşersek de onurumuzla düşeriz. Bu kulüp bizim şahsımızın değil, tüm Denizli halkının. Onlardan da destek bekliyoruz” ifadesini kullandı. Şu anda olağanüstü genel kurul düşünmediklerini sözlerine ekleyen Asbaşkan Uz, “Lig biter bitmez kongre kararı alacağız” dedi.

Öte yandan pazar günü evinde Alima Yeni Malatyaspor’la karşılaşacak yeşil-siyahlı ekip çalışmalarını sürdürüyor.