SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çalımbay’dan Umut’a başsağlığı

Sivasspor ile karşılaşan Kasımpaşa'da teknik direktör Rıza Çalımbay, Ankara saldırısından dolayı üzgün olduğunu söyledi. Çalımbay, saldırıda babasını kaybeden Umut Bulut başta olmak üzere Türk halkına başsağlığı diledi.

Güncellenme: 16:32, 15/03/2016
Çalımbay’dan Umut’a başsağlığı

Çalımbay, maç sonrası yaptığı açıklamada, böyle bir ortamda futbol dahi konuşmak istemediklerini ancak işlerinin gereği yapmak zorunda olduklarını belirterek, “Türk halkına başsağlığı diliyorum. Kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Umut kardeşimize de başsağlığı diliyorum. İnşallah bugünleri bir daha yaşamayız. Bizler de bunlara son vermek için Türk halkı olarak ne gerekiyorsa yapmamız gerekiyor. İnşallah böyle günleri Allah bir daha göstermesin” şeklinde konuştu.

Maçla ilgili olarak da, karşılaşmanın her iki taraf için de önemli olduğunu kaydeden Çalımbay, şunları söyledi:

“Alacağımız bir galibiyet bizi 4. sıraya getirecekti. Ama gösterdiğimiz performansla gelmemiz çok zordu. Maçın başında o kadar konuşmamıza ve uğraşmamıza rağmen ölü toptan gol yedik. On dakika sonra oyunu oturttuk ama girdiğimiz bir iki pozisyonu değerlendiremedik. Tabi eksiklerimiz oluyor, cezalılarımız oluyor. Bunlar da nispeten bizi maçlarda etkiliyor. Bana göre çok çekişmeli, çok mücadeleci bir lig maçı oynandı. Kaybettiğimiz için üzgünüz ama önümüzde daha 9 tane maç daha var. Bizim bir an önce iyi bir seri yakalamamız gerekiyor. Onun içinde tek hedefimiz bundan sonra oynayacağımız diğer maçlar. Tek sıkıntımız ligin 2. yarısından beri sakat ve cezalı oyuncuları kadromuza bir türlü oturtamadık. Kadromuzu oturtabilir ve Bursaspor maçından sonra lige verilecek arayı iyi değerlendirebilirsek tekrar ilk yarıdaki performansı yakalayıp aynı istikrarla devam etmek istiyoruz.”