SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın liderlik yürüyüşü

3 hafta önce Fenerbahçe’ye birinciliği kaptıran B eşiktaş, bugün erteleme maçında Trabzonspor’a karşı kayıp yaşamak istemiyor.

Güncellenme: 08:19, 15/03/2016
Beşiktaş’ın liderlik yürüyüşü

Beşiktaş, erteleme maçında Trabzonspor deplasmanında liderlik için mücadele edecek. 57 puan ve bir maç eksiği ile lider Fenerbahçe'nin 2 puan gerisinde bulunan siyah-beyazlılar, 3 puan alması halinde ‘gizli lider' konumundan çıkıp, ‘gerçek lider benim' diyecek. Teknik Direktör Şenol Güneş, dün son antrenmandan sonra oyuncularıyla kritik maç öncesi toplantı yaptı.

ZOR ŞARTLAR BİZE GÜÇ VERİR

Güneş, Trabzonspor maçından galip ayrılarak elde edilecek liderliğin kendilerinin önünü tamamen açacağını söyledi. Oldukça eksik olmalarına rağmen yerlerine oynayacak oyunculara sonuna kadar güvendiğini belirten tecrübeli hoca zor şartlar altında alınan galibiyetlerin her zaman daha değerli olduğunu ifade etti.

5 EKSİK VAR

Güneş, eksik futbolcu sayısının 5 olmasından dolayı farklı bir 11'le Trabzon karşısına çıkacak. Marcelo – Alexis'in yokluğunda savunmada mecburen Necip – Tosiç ikilisi yer alacak. Oğuzhan'ın sakatlığı nedeniyle Tolgay 8 ay aradan sonra ilk kez 11'de başlayacak. Güneş, sakat Gökhan Töre ve Quaresma'nın yüzde 100 hazır olmaması nedeniyle orta sahayı Atiba, Tolgay, Kerim Frei, Sosa ve Olcay'la güçlendirecek.

Yayınlanma Tarihi:08:17,