SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Kulübü’nden bu akşamki etkinlikleriyle ilgili açıklama şöyle:

“Ankara’da yaşanan hain saldırı sonucunda hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımız için takımımız ısınmaya siyah tişörtlerle çıkacak. “Teröre lanet olsun” pankartı taşıyacak olan futbolcularımız, maçı da siyah bantla oynayacaklar. Maçtan önce taraftarlarımıza Türk Bayrağı dağıtılacak ve karşılaşmanın 6’ncı dakikasında maraton tribününde şanlı bayraklarımız dalgalandığı sırada anKARA hashtagını taşıyan pankart açılacak.”

ÖREM: “AVNİ AKER BU AKŞAM ‘anKARA’ OLACAK”

Trabzonspor Basın Sözcüsü Prof. Dr. Asım Örem, büyük birk acı yaşandığını vurgularken şunları söyledi:

“Bütün Türkiye’nin yüreği dağlandı. Ülkemizin huzuruna, birliğine ve kardeşliğine yönelik bu tür saldırılar bizi daha fazla kenetlendiriyor. Trabzonspor olarak bu acıyı yaşayanlarla aynı duyguları paylaşıyoruz. Avni Aker’de hayatını kaybeden ve yaralanan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için bazı organizasyonlar planladık. Bu akşam Avni Aker, anKARA dolayısıyla bütün Türkiye olacak.”

BEŞİKTAŞ’TAN BAŞI ÖNHE EĞİK KANRTAL FİGÜRÜ

Beşiktaşlı futbolcuların da karşılaşma öncesi ısınırken, önünde başı eğik bir kartal figürü ve “anKARA” yazısı bulunan tişörtler giyeceği belirtilmişti. Ayrıca her 2 takım futbolcuları da karşılaşma öncesi saygı duruşunda kol kola girecek