SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor, evinde konuk ettiği Bursaspor’u 3-0 yendi. Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais maçtan sonra yaptığı açıklamada, son 3-4 maçtır iyi futbol oynadıklarını belirterek, bunun da meyvesini aldıklarını söyledi. Güzel bir galibiyet aldıklarını ifade eden Jose Morais şunları söyledi:

“Bugün daha fazla da gol olabilirdi. Taraftarlarımız da bizi çok iyi destekledi. Galibiyette onlarında payı vardı. Genel anlamda oyunu domine ettiğimizi düşünüyoruz. Agresiflik, topa sahip olmakta üstündük. Takımın defansif anlamda düzeldiğini düşünüyorum. Bunun nedeni de Eto’o’dan başlayarak defans yapmaya başladık. Bunu takım olarak iyi yapıyoruz. Bizim için çok önemli bir galibiyetti. Takım arkadaşlarımı kutluyorum.”

TÜRKİYE’NİN ACINI PAYLAŞIYORUZ Son 3-4 haftadır iyi oynadıklarını ancak maçın sonunu getiremediklerinden yakınan Jose Morais, “Galibiyetten dolayı mutluyuz. Ancak, dün yaşanan olaydan dolayı yüzde yüz mutlu değiliz. Buruk bir sevinç yaşıyoruz. Türkiye’nin acısını paylaşıyoruz. Sorunlar bu türlü saldırılarla düzelmez” dedi.

Bir gazetecinin Türkiye’de kalmaktan korkup korkmadığı yönündeki soruya ise Jose Morais, “Herhangi bir korkum yok. Türkler burada yaşabiliyorlarsa biz de yaşayabiliriz. Bu olaylar dünyanın herhangi bir yerinde başımıza gelebilirdi. Kaza da olabilir. Bizim birlik olmamız lazım. Bu saldırılarla savaşmak için hep birlikte olmalıyız. Buradan başka bir yere gitmek problemlere çözüm getirmez. Dolayısıyla bu çözüm değil” diye cevap verdi.

Yayınlanma Tarihi:23:00,