SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıza Kayaalp yurda döndü

Letonya'nın Riga kentine yapılan Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp yurda döndü.

Güncellenme: 20:15, 14/03/2016
Rıza Kayaalp yurda döndü

Türk Hava Yolları’na ait uçakla saat 18.35’de Riga’dan İstanbul’a gelen Rıza Kayaalp, Atatürk Havalimanı’nda çiceklerle karşılandı. Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kayaalp, Ankara’da yaşanan terör saldırısına tepki göstererek, “Avrupa şampiyonluğunu buruk bir şekilde yaşıyorum. Bu saldırıyı yapanları lanetliyorum” dedi.

ANKARA SALDIRISINI UNUTMADI

Buruk bir şampiyonluk yaşadığının altını çizen milli güreşçi Rıza Kayaalp, “6’ncı kez Avrupa şampiyonu oldum. Bu şampiyonluğu yaşarken Ankara’da bir terör saldırısı oldu. Bunun için buruk bir sevinç yaşıyorum. Bu terör olayını lanetle kınıyorum. Hayatını kaybeden arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah yaralı vatandaşlarımız bir an önce sağlığına kavuşur. İnşallah bundan sonra böyle bir olay olmaz” dedi.

“OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞUNUN ARDINDAN REKORLAR KIRMAK İSTİYORUM”

Hedefinin Olimpiyat madalyasını kazanmak olduğunu sözlerini ekleyen Kayaalp, şunları söyledi:

“Bizim hedefimiz her zaman şampiyon olmak. Bunu bütün şampiyonluklarda ispatladım. Son Avrupa ve Dünya şampiyonuydum, bu sene de Avrupa şampiyonu olarak seriye başlamış oldum. Önümüzde olimpiyatlar var. Avrupa ve Dünya şampiyonluğunu olimpiyat şampiyonluğuyla taçlandırmak istiyorum. Ondan sonra daha rahat rekorları kırmak istiyorum.