SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maç varmış neyime…

MAÇ varmış neyime… İçim yanıyor benim. Bu kaçıncı acı, kaçıncı patlama? Hem de Türkiye'nin göbeğinde… “Artık yeter” diye haykırıyoruz ama duyan yok. Kaç çocuk daha öksüz-yetim kalacak? Kaç yuvaya daha ateş düşecek? Kaç ana-baba daha evlat acısı yaşayacak?

Pereira rotasyon yapmış, Mehmet Topal, Ozan, Meireles yedekken Kadlec ön libero oynamış bana ne? Ankara'da bomba patlamış, içimiz karalar bağlamış, masumlar canından olmuş.

Van Persie gol atmış çok da umurumda sanki. Ben bıktım her gün şehit haberi duymaktan, okumaktan ve “Artık şehit gelmeyecek” diye bağıranlardan… Fenerbahçe kazanmış, Galatasaray berabere kalmış da ne olmuş sanki. Lanet okuyorum hain teröre. İnsan hayatı sudan ucuza gitmeye başlamış benim ülkemde… Maç varmış neyime… Hangi gol, hangi kupa, hangi şampiyonluk önemli ki bir insan hayatından…

Ne yapıyorlar benim güzel ülkeme? Ne istiyorlar bizden? Ne uğruna can veriyor bu kadar beden? Kınamak, lanet okumak, beddua etmek… Elimizden gelen bu kadar. Yazıklar olsun bize bunları yaşatanlara.

Mesele ağlamak, ah etmek değil aslında. Mesele dik durmakta. Bize bunları reva görenlere karşı tek vücut olmakta.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek