SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe yönetiminden Pereira’ya teskin!

Kayserispor maçı sonrasında "İnsanlar canlarıyla uğraşıyor, bu ortamda futbol olur mu?" diyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'ya yönetim teskin etti.

Güncellenme: 14:13, 14/03/2016
Fenerbahçe yönetiminden Pereira’ya teskin!

Ankara’da yaşanan bombalı saldırı nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira’nın, “Futbol önemsiz. İnsanlar yakınlarını, ailelerini kaybediyor. Burada devam etmeye değer mi?” şeklindeki açıklaması bir yandan takdir toplarken, bir yandan da önemli bir mesaj olarak algılandı.

Böyle bir acıda futbolun konuşulamayacağı konusunda herkes hemfikir olurken, Portekizli çalıştırıcının barışa dikkat çekmesi alkışlandı. Ancak bu sözler, bazı kesimler tarafından ‘ayrılık sinyali’ olarak yorumlandı.

“YA İSTANBUL’DA DA OLURSA!”

Vitor Pereira, maç sonu stattan ayrılmadan önce Fenerbahçeli idareciler ve bazı yöneticiler tarafından teskin edildi. Portekizli teknik adamın özellikle ailesini düşünerek, “Ya İstanbul’da da olursa ne olacak?” dediği öğrenilirken, sarı-lacivertli yöneticilerin ise “Merak etme, Türkiye güçlü bir ülke ve bunun önü alınacaktır” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:13:32,