SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eryüksel: “Onur’la kazandık”

Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, deplasmanda Eskişehirspor'la 3-3 berabere kaldıkları maçta Onur'la kazandıkları 3'üncü golde fair-play'e aykırı bir durum bulunmadığı konusunda tüm Türkiye'nin hemfikir olduğunu söyledi.

Güncellenme: 14:34, 14/03/2016
Eryüksel: “Onur’la kazandık”

Mücadelenin 81’inci dakikasında rakip oyuncunun sakatlık geçirdiği pozisyonda oyun durduktan sonra hakemin topu hakem atışıyla kendilerine verdiğini, devamında da Onur’un golü atıp skoru 3-3 yaptığını hatırlatan Başkan Eryüksel, “Teknik direktörümüz Cihat Arslan’ın büyük bir vicdan azabı çektiğini, hep birlikte tanık olduk. Ancak o da pozisyonu izledikten sonra ne kadar haklı olduğumuzu gördü” dedi.

Akşam da televizyondan olayı tekrar seyrdedip yorumcuları dinlediklerini, herkesin golün nizami olduğu konusunda kendilerine hak verdiğini sözlerine ekleyen Başkan Eryüksel, şöyle devam etti:

“Hakemin kararı doğruydu. Cihat Arslan’ı tekrar kutluyorum. İnşallah böyle bir maç bir daha yaşamayız. Süper Lig’deki 4’üncü sezonumuzda giderek artan bir performansla lige tutunmaya devam ediyoruz. Ayrıca Türkiye’nin şu anki gündemi spor değil. İnşallah bu karanlık günleri devletimizin kararlı mücadelesiyle aşacağız.”