SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'ın sıralama bakımından daha geriye düştüğü dönemler olmuştu. Ancak oyun kalitesi bakımından tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşıyor. Taraftarlar mutsuz, oyuncular isteksiz, yönetim ise takımın başına geçirebilecek bir hoca bile bulamıyor. Kulübede işler kötü gittiğinde oyunu değiştirecek tek isim yok. Takım, idarecisinden oyuncusuna kadar bu kısırdöngüye teslim olmuş durumda. Bu gidişatı değiştirmek için kimse elini taşın altına sokmuyor…

Aslında dünkü maç, Galatasaray için bir fırsattı. Başakşehir, cumartesi günü kaybetmişti. Sarı-kırmızılılar galip gelse, dördüncü sıraya yükselecek ve Avrupa için potaya girecekti. Böylece UEFA'dan gelen cezanın bir sonraki yıla sarkma tehlikesi azaltılacaktı. Ancak yine olmadı. Galatasaray, taraftarına ruhsuz ve keyifsiz bir maç daha seyrettirdi. Özellikle ilk yarıda Denayer'in kaçırdığı gol dışında takım sahada yoktu. Orta sahada boş paslarla oyunu gevelemekten başka bir şey yapmadı. İkinci yarıda ise bence haksız bir penaltıyla beraberliği yakalayana kadar takım hareketlenmedi. Golün ardından Selçuk'un biraz kıpırdanması takımı ileri taşısa da yeterli olmadı. Galatasaray adına dile getirilebilecek tek olumlu nokta Emre Çolak'ın 2 haftadır devam eden istekli oyunuydu. Maçın 7. dakikasında Djalma, 70'te ise El Kabir biraz daha becerikli olsa Gençlerbirliği bu maçtan rahat bir şekilde üç puanla ayrılabilirdi.

Ankara'daki Galatasaray'ın hali, tüm takımın aklının pazar günü Arena'da oynanacak derbide olduğunu gösteriyordu. Teknik kadronun Sneijder ve Hakan Balta'yı sahaya çıkarmaması da bunun işaretiydi. Fenerbahçe maçı, artık Galatasaray için bir onur mücadelesi… Ancak takım bu halde sahaya çıkarsa Galatasaray taraftarlarını kâbus gibi bir 90 dakika bekliyor olacak.