SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Galatasaray karşısında alınan bir puanı kendileri açısından kayıp olmadığını söyledi. Rakiplerine karşı farkı skorlu galibiyeti elde edecek pozisyonları bulduklarını ifade eden genç çalıştırıcı, kendisini göreve getirilirken eleştirenler hakkında da yorumlarda bulundu.

Üzülmez, “Mücadelemizn karşılığını alamadık. Rakibin çok pozisyonu yok. Galatasaray’ın penaltı attıktan sonra oyunun hakimi bizdik. Galatasaray’a karşı oyunuyorsunuz sonuçta. Bu pozisyonları değerlendiremezsiniz sahda beraberlikle ayrılırsınız. Çok farklı bir skorla da galip gelebilirdik. Bizim için önemli bir puan.” ifadelerini kullandı.

Göreve getirilirken eleştirenlere yönelik açıklama yapan başarılı çalıştırıcı, “Biz işimizi yapmaya çalışıyoruz. Biz geldiğimizde çok alaycı yorumlar yapan insanlar da vardı. O insanların da kendilerine karşı özeleştiri yapması lazım. Ben Gençlerbirliği’nden aldığım bu görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Yeni hoca gelmiş, Gençlerbirliği ne yapmış ne eder. Bıraksınlar bu söylemleri. Bizim gibi genç insanlar bir yere geldiği zaman insanların söylemlerine dikkat etmesi gerkiyor. Biz arkadaşlarımızla beraber bir sinerji yarattık. İnşallah bu sinerji ile daha iyi işler yaparız.” şeklinde konuştu.

“KALIP KALMAYACAĞIMI BİLMİYORUM”

Devre arasında Gençlerbirliği takımının başına geçen ve 8 haftada 6 galibiyet, 1 mağlubiyet ve 1 beraberlik alan İbrahim Üzülmez, “Gençlerbirliği’nde kalıp kalmayacağımı bilmiyorum” dedi.

Galatasaray ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından NTV Spor’a açıklamalarda bulunan Üzülmez, sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceğini belirterek, “Ben devre arasında geldim ve 6 aylık sözleşmem vardı. Tabii ki benim karakterim, yapım, hedefim belli. Onunla ilgili oturup konuşmak lazım. Kalıp kalmayacağımı bilmiyorum, ama şunu biliyorum, bundan sonra çalışacağım takımlarda da bir hedefim olması lazım. Bir karakterimi ortaya koymam ve göstermem lazım. Onunla ilgili de çalışmalar önümüzdeki haftalarda ortaya çıkar. Şu anda o konuyla ilgili çok sağlıklı bir cevap vermem çünkü Gençlerbirliği’nde kalıp kalmayacağımı bilmiyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:18:29,