SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pınar Karşıyaka’da düşüş sürüyor

Spor Toto Basketbol Ligi'nde üst üste 5 galibiyetten sonra zirve hesapları yapmaya başlayan Pınar Karşıyaka, son 3 maçını kaybederek play off'u da riske soktu.

Güncellenme: 13:44, 13/03/2016
Pınar Karşıyaka’da düşüş sürüyor

Trabzonspor Medical Park ve Anadolu Efes’ten sonra Royal Halı Gaziantep’e de deplasmanda 97-81 gibi farklı bir skorla mağlup olan Pınar Karşıyaka, 21 maçta 12 galibiyette kalarak play off barajının altındaki takımları umutlandırdı.

Bu sezon sakatlıklardan bir türlü kurtulamayan yeşil kırmızılılarda 3 aydır forma giyemeyen Palacios’tan sonra 1 numaralı oyun kurucu Lazeric Jones’un da sakatlanması planları altüst etti.

Pınar Karşıyaka’nın Ragland’ın yerine 2 ay süren temaslardan sonra kadrosuna kattığı Jones’un sol diz çapraz bağlarında kopma şüphesi bulunuyor. İzmir’e tekerlekli sandalyeyle dönebilen oyun kurucuyu yarın Opr.Dr.Bülent Zeren muayne edecek.

Büyük ihtimalle ameliyat olarak sezonu kapatacağı bildirilen Jones’un durumuna göre yeni bir guard daha alınması gündeme gelebilecek.

Haftaya Fenerbahçe’yle evinde oynanacak zorlu maç öncesi keyfi kaçan antrenör Ufuk Sarıca, “Üzerimizde ölü toprağı var. Daha iyi çalışıp sezon sonunda play off’a en iyi yerden girmek istiyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:13:41,