SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kalan bakiye

13 Mart 2016

Beşiktaş mıydı yoksa başka bir takım mı? İzleyenlere inanılmaz keyif verdikleri için sahadaki herkse teşekkür etmek lazım. Sezon başından bu yana takımını sırtlayan Gökhan Töre yok, Quaresma son an kadrodan çıkartılmış. Geçmişe bakıldığında Rize deplasmanındaki şok mağlubiyetler varken dün gece maç öncesi tribüne veya tv karşısına oturan Beşiktaşlılar böyle bir oyun ve skor beklemiyordu.

Geçen hafta bu sütunlarda Kerim Frei ile ilgili bir şeyler yazmıştım. Olcay dikkat et kendine yoksa Frei gelir alır senden formayı demiştim. Dün gece Rize'de Kerim şov vardı. Oyuna hücum anlamında müthiş katlı yaptı. Alkışlar ona. Alkışlar ayrıca Kerim'i bu kadar hazır tutanlara. 3 sezondur Beşiktaş'ta Kerim. En fazla 50 maçın 22 sinde oynamış. Bu sezon ise 30 maçın 11'inde ilk 11'de başlamış.

Başlayınca yaptıklarını dün gece gördük. Geçtiğimiz haftalarda Beşiktaş'ta bir futbolcu ön plana çıktığını görüyorduk. Ama dün gece Sosa, Kerim ve bir penaltı kurtararak maça damgasını vuran Tolga'yı da maça katkı yaparken gördük. Hal böyle olunca ortaya ilk 45 dakikada Beşiktaş şovu çıktı ortaya.

Maçın ikinci yarısında Rizespor ilk yarıdaki Beşiktaş'ın rüzgarından ciddi anlamda etkilenerek ikinci yarıda sahaya çıktı. Beşiktaş ise kaldığı yerden devam etti maça. Bu kadar iyi şeyler yazınca kötülerini de yazmadan olmaz. Beşiktaş'ın savunması penaltı pozisyonu sonrasında Deniz'in kafa vuruşuna fırsat vermesi inanılmazdı. O kadar boş pozisyonu adama antrenmanda bile vermezler. Aman dikkat. Beşiktaş, Karadeniz turuna devam edecek. Şimdi rakip Trabzonspor. Karadenizden kalan 3 puanı da aldı mı tamam.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek