SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumabey Germi: “Bilardonun değerleri yükseliyor”

Bilardo Federasyonu Başkan Vekili Cumabey Germi, Türkiye'de bilardo sporunun her gün biraz daha değer kazandığını söyledi.

Güncellenme: 11:50, 13/03/2016
Cumabey Germi: “Bilardonun değerleri yükseliyor”

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 1. Etap müsabakaları geride kalırken, rekor katılımlı bu şampiyona büyük dikkat çekti. Antalya’da 1200’e yakın sporcu, 86 hakem, teknik kurul ve yöneticilerle birlikte 1300’ü geçen kişi sayısı turnuvanın bilardoda bir dünya rekoru olarak tarihe geçmesini sağladı. Türkiye Bilardo Federasyonu Başkan Vekili Cumabey Germi katılımın yüksek olmasının sevindirici olduğunu belirtip, buradan çıkan değerlerin de önemli olduğunu vurguladı. Cumabey Germi şöyle konuştu:

“1200 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen bir organizasyon bu ve dünyada bir ilk. Katılımın yüksek olması tabii ki sevindirici bir şey ve buradan çıkan değerler de çok önemli.”

Çekişmeli maçların oynandığını ve yeni yeteneklerin sahneye çıktığını da ifade eden Başkanvekili Germi, “Son 32’ye değişik sporcular girdi. Çok sevindirici bir şey. Aynı simaları görmektense içlerinde değişik isimlerin de katılması bu müsabakaların daha da çekişmeli geçmesinin bir kanıtı. Bu ayakta 32’ye 9 tane sporcu katılmıştır onları da tebrik ediyorum. Yeni yeteneklerin ortaya çıkması kaliteyi artırıyor. Güzel mücadeleler seyrediyoruz. İnşallah daha değişik isimleri de göreceğiz bu sahalarda” diye konuştu.

 

“BU İŞİN MUTFAĞINDAN GELİYORUZ”

Son zamanlarda bilardo federasyonunun daha geniş katılımlı ve daha kaliteli organizasyonlara imza atması, şubat ayında Bursa’da dünya kupası düzenlemesi bilardoya olan ilgiyi de hızla artırırken Federasyon Başkanvekili Germi öncelikli hedeflerinin sporcuya değer vermek olduğunu belirterek; “Biz bu sporu yapana değer veriyoruz. Onun için bu göreve geldik, göreve gelmeden önce de biz buradaki eksiklikleri biliyorduk çünkü bu işin mutfağından geliyoruz. Her türlü detayı düşünüp herkesin rahatça sporunu yapmasını, mutlu olmasını istiyoruz. Bunun için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” açıklamasını yaptı.

 

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Antalya’daki Türkiye Şampiyonası’nda 1744 maç oynandığını ve bunun kolay bir iş olmadığını belirten Germi, “Bir aksaklık yaşanmadan organizasyon sona erdi, emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Burada hakemlerimize, teknik ekibimize, Sueno Hotel’in personeline, genel müdürüne herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu bir emek işidir. Gece bir buçuklarda, ikilerde maçlar oynandı ama Allah’a şükürler olsun hiçbir aksilik olmadan tamamladık” diyerek sözlerini tamamladı.