SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cihat Arslan: “Keşke bugünü yaşamasaydım”

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, tartışmalı Eskişehirspor mücadelesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 18:20, 13/03/2016
Cihat Arslan: “Keşke bugünü yaşamasaydım”

Akhisar Belediyespor teknik direktörü Cihat Arslan ise pozisyonla ilgili olarak kendisi için çok zor bir durum olduğunu söyledi. Eskişehirspor’da 20 yıl önce forma giydiğini belirten Arslan şöyle dedi:

“Öncelikle yani maç çok değerlendirilmez tahmin ediyorum. Bir pozisyona endeksli genelde bu maç. Yani herkes kendi açısından değerlendirdiği zaman muhakkak haklı taraf vardır. Hepsine saygı duyuyorum, eleştirilere de. Ama bugünün en zor durumda olan bendim. Bir karar verilmesi gerekiyor. Gerçekten bir pozisyon hatası var mı? Bir yanlışlık var mı? Haksız bir kazandığımız gol var mı? Şimdi bu 30 saniyede 1 dakika içerisinde bunu benim karar bağlamam gerekiyor. Tabi biz orada 2-3 dakikayı şöyle değerlendirdik. Takım kaptanı Hugo, olayı yaşan Onur, Custodıo onlara sordum. Dedim gerçekten böyle bir haksız bir şey elde ettik mi? (Hocam yok, hakem top bizdeydi. Hakem bizde olan topu yine oynattı, biz gol attık. Başkanımı aradım, yönetim kurulunu telefonla. Çünkü son 10 dakika benim maçla bir ilgim kalmadı. Başkanım böyle bir durum var. Samet hoca da kendi cephesinde haklıdır ona da bir haksızlık yapmayayım. Kesinlikle ne derse bir şey söylemiyorum. (Hocam ya kahraman olacaksın ya da puan çalan adam) dedi. Yani bunların hepsi üst üste yaşanıyor. Ben de yönetim kurulumuzu aradığımda dedim ki başkanım haksız bir şey varsa, sizin de gördüğünüz bir şey. Yayıncı kuruluşundan da yardım istedim. Yukarıda duran yardımcı hocalarımdan da 3 tane yardımcı hocam yukarıda tribünde. Böyle bir şey varsa ben müsaadenizle takıma söyleyeceğim gol yesin. Bizim yönetim kurulumuzun da orada Zeki bey, Süleyman bey, İbrahim Evren Acar bey, başkanımızın da söylediği, (Hocam biz haksız bir şey kazanmadık. Eğer diğer türlü yaparsanız bu sefer biz yönetim kurulu olarak rencide olmuş olacağız. Sen böyle bir karar verirsen) dediler.”

‘SEYREDİNCE KALBİM RAHAT OLDU’

Kararı herkesin ortak vicdanı yönünde oaldıklarını dile getiren Cihat Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yüzde yüz haklıyım da demiyorum, bir şey de söylemiyorum ama pozisyonu izleyince çok da suçlu olduğumuzu da zannetmiyorum. Seyredince kalbim daha rahat oldu. Çünkü ben Eskişehir’de 20 sene önce oynadım. Burada kan da döktüm. Kendi kanımı da verdim. Benim için çok ağır ama, çünkü yarışan başkaları da var. O zaman ben diğerlerine de hain olurdum. Yani sonuçta hain ilan ediliyorsunuz, hırsız ilan ediliyorsunuz. Zordur, bugün keşke yaşamasaydım. Keşke ömrümde bugün diye bir gün olmasaydı.”

“ONLAR HAKLIYSA BİR DAHA SAHAYA ÇIKMAM”

Cihat Arslan, Eskişehirsporlu taraftarların kendisine yönelik tepkilerini ve “Bugünkü bir puanı hazmedecek misiniz?” şeklindeki sorusu üzerine şunları söyledi:

“Tabi bu bir karar alıyorsunuz yani. Alınan her karar sonuçta birileri tarafından takdir ediliyor birileri tarafından eleştiriliyor. Bu gayet doğal. Yani burada canı yanan bir camia var kocaman bir camia. Ben bunu saygıyla karşılıyorum. İnşallah onlar haklı değildir. Onlar haklıysa ben bırakın gelecek vaat etmeyi. Ben sokağa çıkmayı bırakın ben teknik direktörlüğü ömrümde bir daha yapmam, bir daha sahaya çıkmam, bunu da bu kadar net söylüyorum. Kesmenin ben Allah korusun ne puanını ne bir kılını kendi ütümde istemiyorum. Benim geleceğim de olmasın eğer bugün bu karar yanlışsa şahsım adıma söylüyorum ve bütün sorumluluğu da ben alıyorum. Takım o kadar bana ısrar etti. Ben takımı da kaybetme riski ile karşı karşıyayım ben takıma gol ye desem hocam biz haksız bir şey almadık. Şimdi bunun karşısında siz bir karar vereceksiniz. Kendi takımınız da gol yemeyi istemiyor. Onlar haklı olduğunu düşünüyor. Şimdi ben burada bir karar alacağım yani her türlü bana bu gelir. Öteki türlü davransam diğer 3 kulüp beni hırsız ilan ederdi. Emek hırsızı. Şimdi kendi camialarımdan bir tanesi geçmişti. Maalesef bugün benim için kara bir gün keşke yaşamasaydım. Ama inşallah dediğiniz doğru değildir. Yani haksızsınız demiyorum. Ama kendi oyuncularımla görüştüğümde de ve pozisyonu izlediğimde de bende ne kadar kusur varsa diğer tarafta daha fazla kusur olduğunu da görmek lazım. Yani oyuncular sahanın kenarında ne arıyor? Maç başlamış, pozisyonu neden almıyorlar. Onu da bir irdelemek lazım. “