SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılılarda aranan teknik direktör bir türlü bulunamıyor… Mustafa Denizli sonrasında göreve Orhan Atik gelse de pro lisansı olmaması sebebiyle mutlaka kulübede pro lisans sahibi bir teknik direktör olması için arayışlar başladı.

Sezon sonuna kadar camianın içinden birini yedek kulübesinde bulundurmak isteyen sarı-kırmızılı yönetim bir türlü amacına ulaşamazken sonunda alt yapıda görev alan Jan Olde Riekerink ile prensipte anlaşıldı. Hollandalı çalıştırıcının sadece kağıt üzerinde teknik direktör olarak yer alacağı ve takımı Orhan Atik'in yöneteceği için söz de verildi. Ancak F.Bahçe maçı öncesinde camiadan gelen baskılar sonucunda Orhan Atik'e yardımcı olacak deneyimli biri için de görüşmeler yapıldı.

UZLAŞMA YOK

SON olarak camianın sevdiği bir isim olması nedeniyle Bülent Ünder'e teklif götürülürken Cuma günü yapılan görüşmelerin ardından Ünder süre istedi. 2009-10 sezonunda son 8 maçta yine zorunluluktan takımın başına getirilen 66 yaşındaki antrenör dün ise yöneticileri arayarak görevi geri çevirdi.

Deneyimli çalıştırıcı sezon sonuna kadar şans verilmesi nedeniyle bu görevi istemediğini iletirken “Eğer teklif sezon sonuna kadar görevde kalmam için geçerliyse o zaman ben yokum” ifadelerini kullandı.

Yönetim de teklifin bu şartlarda olduğunu yineledi ve taraflar arasında uzlaşma sağlanamadı. 19 Mart'ta yapılacak mali genel kurula yeni bir teknik adam ile gitmek isteyen ve ertesi gün oynanacak F.Bahçe maçında takımın başında sahaya deneyimli bir isimle çıkmak isteyen yönetimin ilk hamlesi de böylece boşa çıktı.

Başkan derbiyi düşünüyor

HER kulvarda elindeki fırsatları bir bir harcayan G.Saray'da yönetim de F.Bahçe derbisini çıkış yolu olarak görüyor. 19 Mart'ta yapılacak mali genel kurulda muhalefetin, yönetime sert bir tepki göstermesi beklenirken seçim isteyenlerin nabzını da başkan Özbek bu mali genel kurulda tutacak.

Maç anlatıldı

Özbek’in mali genel kurulun ardından 20 Mart'ta oynanacak F.Bahçe derbisinde alınacak bir yenilgi halinde tepkilerin daha da artmasını istemediği ve bu nedenle de takıma bu maçın öneminin anlatılması için yöneticileri devreye soktuğu öğrenildi.

Vatan