SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pazar günü düzenlenecek olan YGS sınavı için tekink direktörlü Şenol Güneş yorumlarda bulundu. Bu sınav düzeninin değişmesi gerektiğini söyleyen deneyimli çalıştırıcı, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

İşte Şenol Güneş’in YGS konuşması:

“Beklemediğim yerden geldi bu soru. Öğrenciler bizim evlatlarımız. Gelecekleri için bir adım atıyorlar. Hepsine şans diliyorum. İnşallah bu statü değişir. Yeni bir eğitim anlayışı gelir. Öğrencileri yarıştırarak bir yere almak yerine onlara daha imkan verecek bir eğitim ortamları hazırlanması gerekiyor ilkokuldan başlayarak. Özellikle öğretmenlerimize destek olunması, onların ekonomilerinin düzeltilip sosyal alanda rahat ettirilmesi gerekiyor. Çocuklarımızın eğitimi için onlara ihtiyaç var, onların yetiştirdiği çocukların üniversite mezunu olmasa bile aldığı eğitimle ülkenin geleceğine çok büyük katkı yapacağını düşünüyorum.”

“Üniversite şu anda imkanlar itibarıyla kısıtlı olduğu için tüm öğrencileri yarışmaya sokup biraz da şans faktörünün katkısıyla yeni hayatlarının ilk adımını atıyorlar. Hepsinin yolu açık olsun. Hepsi inşallah üniversiteyi kazanırlar. Kazanma şansı yoksa bile hayatı kazanırlar. Hepsine başarılar diliyorum.”

Yayınlanma Tarihi:22:40,