SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: “Bazı futbolcular egoistçe…”

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Çaykur Rizespor-Beşiktaş maçını yorumladı. Tecrübeli futbol adamı Beşiktaşlı futbolcuların gol atmak için egoistçe davrandıklarını iddia etti.

Güncellenme: 22:33, 12/03/2016
Rıdvan Dilmen: “Bazı futbolcular egoistçe…”

NTV Spor’da yayınlanan %100 Futbol programında ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Çaykur Rizespor-Beşiktaş maçı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli futbol adamı Beşiktaşlı futbolcuların gol atmak için egoistçe davrandıklarını iddia etti.

İşte Rıdvan Dilmen’ni yorumları;

“Beşiktaş tarzının dışında bir oyun oynadı. Bu haftada Rize, rakibini farklı şekilde oynatmak istedi. Şahane bir frikik golüydü. Hem alçaktan hem de sert giden bir toptu. Kesinlikle penaltı doğru karardı. Beşiktaş’ın son 15 dakikada maç 5-0 ile bitirebilirdi.”

“Rizespor, Kweuke’nin yokluğunu ciddi şekilde arıyor. Kerim Frei’ın delici özelliği ile güzel işlere imza attı. Quaresma’nın sakatlığı şanssızlıktı ama Frei bu dar alanda oynanan maç için şans oldu.”

‘TOLGA İYİ İŞ ÇIKARDI’

“Tolga’nın kurtardığı penaltıya ayrı bir parantez açmak gerekir. Genelde penaltıda kaleciler ihlaller yaparlar ama Tolga hem çizgide kaldı ve topu kritik bir şekilde oyun içerisinde tuttu. Beşiktaş’ta Sosa, çok iyi bir maç çıkardı ve arkadaşlarını sürekli pozisyona soktu. Kanat oyuncularını gol adedi az ama çok pozisyona giriyorlar. Beşiktaş snatrafor endeksli bir oyun oynuyor. Beşiktaş öne geçince ligin en tehlikeli takımı. Bunu Eskişehirspor maçında gördük.”

‘EGOİST TAVIRLAR…’

“Bazı oyuncularda gol atmak için egoistlik yapıyorlar. Olcay’da Gomez’de gol atmak için egoizm içerisinde davrandılar.”

“Itandje iyi bir maç çıkardı ve farkı önleyen faktörtlerden biriydi. Beşiktaş çok önemli bir galibiyet aldı.”

‘YORGUNLUK VAR’

“Beşiktaş’ta bir yorgunluk gözüküyor. Sakat oyuncuların fazlalığı da korkutuyor. Beşiktaş tempolu değil hızlı hücum ediyor.”