SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devre arası transfer döneminde 13.5 milyon pound bonservis bedeli karşılığında Lokomotiv Moskova’dan Everton’a transfer olan Oumar Niasse, Ada basınına verdiği röportajında ilginç açıklamalarda bulundu.

Henüz 25 yaşında olan Niasse, Premier League’e alışmaya başladığını söylerken kendisini ”Savaşçı” olarak tanımladı. Golcü oyuncu Everton’da da savaşçı yapısını göstereceini ”Ben bir savaçşıyım. Futbol kolay bir oyun değil. Kendimi çok iyi hissediyorum. Oynamaya da savaşmaya da hazırım” sözleriyle dile getirdi.

Çocukluk döneminde ağebeyleri tarafından futbol oynamaması yönünde dayak yediğini de söyleyen Niasse, ”Kötü bir çocuk olduğumu söylemeyeceğim ama çok da iyi değildim. Babamdan asla dayak yemedim ama ağabeyleri bazen bana futbol oynamamam için beni döverdi. Ben ise 5 dakika bulsam çıkıp futbol oynardım, sonra da o 5 dakika 3-4 saat olurdu. İki kere ayağımı kırdım. Çocukken futbol yüzünden çok kavga ettim. Ama hayatım boyunca futbol oynamaktan başka bir şey yapmak istemedim” dedi.

Akhisar Belediyespor’da forma giydiği dönemde Jose Mourinho’nun kendisiyle ilgilendiğini de söyleyen golcü oyuncu, ”Menajerim bana Mourinho’nun benimle ilgilendiğini söyledi. Mourinho benim oyun stilimi beğenmiş ve beni Türkiye’deyken takibe almış. Son transfer döneminde de benimle yakından ilgilendi ancak daha sonra Chelsea’den ayrıldı” ifadelerini kullandı.

Sporx