SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin ikiz kuleleri

Simon Kjaer ve Bruno Alves... Savunmanın iki temel direği. Braga maçında 14 hava topunda Alves 7’de 6, Kjaer ise 7’de 5 üstünlük sağlayarak geçit vermediler.

Güncellenme: 09:59, 12/03/2016
Fenerbahçe’nin ikiz kuleleri

Fenerbahçe savunması adeta ‘Çanakkale Geçilmez'i oynuyor… Sarı-Lacivertliler'in Gökhan, Kjaer, Alves, Caner (Hasan Ali)'den oluşan dörtlüsü, hem yerden hem de havadan rakiplerine geçit vermiyor.

Özellikle de Simon Kjaer ve Bruno Alves ikilisi geç de olsa uyum sorununu atlatınca rakiplerin adeta korkulu rüyası oldular. Sezon başında takım kötü giderken iki yıldız için de söylenmedik şey kalmamıştı.

Hatta Kjaer'e ödenen paranın çokluğu bile tartışma konusu olmuştu. Ancak zamanla ikili birbirlerine uyum sağlayınca taraflı tarafsız tüm otoritelerden tam not almaya başladılar.

KUŞ UÇURTMADILAR! Braga karşısında 90 dakika boyunca Simon Kjaer ve Bruno Alves yine inanılmaz bir mücadele örneği verdiler. Fenerbahçe'nin ‘ikiz kuleleri' rakipleriyle 90 dakika boyunca toplamda 14 hava topu mücadelesine girdiler. Bu mücadelelerde Alves 7'de 6, Kjaer ise 7'de 5'le Bragalı futbolculara müthiş bir üstünlük sağlayarak kelimenin tam anlamıyla kuş uçurtmadılar.

Habertürk