SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, CEV Challenge Kupası’nda Bursa’daki ilk maçı 3-1 kaybeden yeşil beyazlılar yarın, Romanya’nın başkenti Bükreş’te CSM Bükreş ile finale yükselebilmek için karşı karşıya gelecek.

Yarın Elite Performance Salonu’nda TSİ 18.00’de başlayacak olan karşılaşmayı Aleksandar Petroviç, JanaNiklova hakem ikilisi yönetecek. Bursa’daki ilk maçı 3-1 kaybeden yeşil beyazlıların rakibini 3-0, 3-1 yenmesi halinde karşılaşmayı altın sete taşıyacak.

15 sayı üzerinden altın seti kazanacak takım finalist olacak. CSM Bükreş takımı 3-2 yenilmesi ve her türlü galibiyette finale yükselen takım olacak.

Bursa Büyükşehir Belediyespor’un tecrübeli kaptanı İpek Soroğlu, “Rakibimizi iyi tanıdık. Bursa’da onlar bizi ilk kez yendiler. Bu maçta bizde onları sahalarında ilk kez yenmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Hedefimiz hem rakibimizden rövanşı alabilmek, hem de bu kupada tarihimizde ikinci kez final oynamak. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Arkadaşlarım da finale yükseleceğimize inanıyor ve bunu başaracağız” diye konuştu.