SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Quaresma kadrodan çıkartıldı

Beşiktaş'ın geçtiğimiz hafta Eskişehirspor ile yaptığı mücadelede arka adalesinde sertleşme oluşan Ricardo Quaresma'nın ağrıları devam edince Rizespor kadrosundan çıkarıldı.

Güncellenme: 19:31, 12/03/2016
Beşiktaş’ta Quaresma kadrodan çıkartıldı

Beşiktaş’ta Çaykur Rizespor maçı öncesi Ricardo Quaresma sürprizi yaşandı.

Eskişehirspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan ve adalesinde zorlanmaya bağlı kanama olduğu açıklanan Quaresma 2 günlük tedavinin ardından son iki idmana çıkmıştı.

İdmanlarda her hangi bir zorlaması olmayan Quaresma Çaykur Rizespor maçı öncesinde sakatlığının nüksetmesi üzerine son anda kadrodan çıkartıldı. Sahaya çıkarak yaklaşık yarım saat kadar bireysel antrenör eşliğinde çalışan Portekizli yıldız karşılaşmayı tribünden takip etti.

Teknik direktör maç öncesi yaptığı açıklamada Quaresma’nın son maçta sakatlandıktan sonra ani çıkışlarda zorlama yaşadığını ve bu yüzden kadrodan çıkarıldığını söyledi.

KERİM FREİ BU SEZON İLK KEZ İLK ONBİRDE

Beşiktaş’ta Ricardo Quaresma’nın sakatlığından dolayı kadrodan çıkartılmasının ardından Kerim Frei ilk onbire alındı.

Bu sezon 15 lig karşılaşmasında sonradan oyuna giren Kerim Frei toplam 238 dakika sahada kalmış ve 3 gol 1 asist ile oynamıştı.

Genelde Gökhan Töre, Quaresma, Olcay Şahan üçlüsünden iki ismi sahaya süren Şenol Güneş Kerim Frei’i 3. yedek olarak sahaya sürüyordu. Kupa maçlarında ilk onbir şansı bulmasına rağmen lig maçlarında yedek bekleyen genç oyuncu Gökhan Töre ve Ricardo Quaresma’nın sakat olmasından dolayı ilk kez lig maçında onbir kişilik kadroda kendine yer buldu.

Yayınlanma Tarihi:17:48,