SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in 25. haftasında Medipol Başakşehir’i 3 – 2 mağlup eden Osmanlıspor’da Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay, cüretkâr oynadıklarını ve buna da rakiplerinin oyun formatının sebep olduğunu söyledi.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, “Bence her iki takımın da farklı vizyonları ve beklentileri vardı bu maçla alakalı. Maçın başında Başakşehir’in oyun formatı bizim de oyun formatını şekillendirmemize neden oldu. Bu maçın bu kadar iyi oynanmasının sebeplerinden bir tanesi, bizim oyuncularımızın bireysel özelliklerinin ve maça baştan sona tutunmalarının yanı sıra Başakşehir’in oyun formatı bizi biraz daha cüretkâr yaptı. Oynamamıza zemin ve alan hazırladı. Bundan dolayı Başakşehir’in hocasını ve teknik heyeteni kutlamak istiyorum. Çünkü futbolu güzelleştirme ve hedef adına bence doğru hamle yaptılar. Biz de buna karşı cevap verdik ve başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Seyircilerimize de bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Oynadıkları son 7 maçta 5 galibiyet, 2 de beraberlik aldıkları hatırlatılan tecrübeli teknik adam, hedeflerinin sorulması üzerine, “Ben her zaman garantici bir teknik adamım. Bir de futbolun kendi cezalandırma şekli var, bu nedenle büyük konuşmak yerine etap etap gitmeyi her zaman yeğlemişimdir. Altlardan şu anda yeni kurtulduk diyorum. Yani 36 ve 38 barajı matematiksel olarak gözüken bir baraj. Bu nedenle biz şu andan sonra müsabakaları tek tek ele alarak adım atmak istiyoruz. Sonuçta Allah bize neyi vermiş onu hep birlikte yaşayacağız” cevabını verdi.

AKÇAY’DAN HAKEM YORUMU

Hakemlerle ilgili bir soruya ise Akçay, şu karşılığı verdi: “Bu kurumlar yaşayacak, bunları yaşatmadığımız sürece… Ama hakemlerimizin cesur olması yönünde benim düşüncelerim var. Bir yanlışı başka bir yanlışla düzeltemeye çalışmak bence doğru tavır ve doğru bir strateji değil. Bu nedenle bu camiayı da korumak kollamak, gelişmesine de katkı sağlamak gerekiyor. Burada şu anda ben kazanmış biri olarak çok kolay bazı şeyleri söyleyebilirim. Bunun bize ne yararı var, ne bana ne kulübüme yararı var. Buraya çıkan mikrofon karşısında olan herkes dikkatli doğru ve tehdit edici olmayan problem çıkaracak cümleleri kullanmamalı. Ama mikrofon gerisinde bir şeyler yapılabilir. Biz de bunu deneyeceğiz.”