SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdullah Avcı: “Rakibin penaltısı verilemdi”

Süper Lig Hasan Doğan Sezonu 25. haftasında Osmanlıspor'a 3 - 2 mağlup olan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Abdullah Avcı, "Kazanmak için hamleler düşünürken özellikle rakibin çok hareketli ve oyuncularının önde olması bize bu zor anlar yaşattı." dedi.

Güncellenme: 19:02, 12/03/2016
Abdullah Avcı: “Rakibin penaltısı verilemdi”

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “Maçtan evvel rakibin özellikle tipik bir deplasman takımı gibi ve geçiş oyunu oynadığını söylemiştik. Bununla ilgili de hem set oyununda hem de rakibin geçiş oyunuyla ilgili çalışmıştık. Oyun da bizim istediğimiz gibi başladı, Golü bulduk, oyun da özellikle oynama ve opsiyonlarını kullanma anlamında bizim adımıza iyi gidiyordu. Özellikle rakip, bu geçiş oyunundan attığı gol sonrası öne geçti. Ama ilk yarı bittiğinde oyun kontrolü ve oyunda biz bu opsiyonları kullanınca golü bulacağımızı düşünüyorduk. 36’da penaltıyı kaçırdık, arkasından bir cevap verdik. Kazanmak için hamleler düşünürken, özellikle rakibin çok hareketli ve oyuncularının önde olması bize bu anlamda zor anlar yaşattı.” ifadelerini kullandı.

Rakibin bir penaltısının verilmediğini de dile getiren Abdullah Avcı, kendi kullandıkları penaltı atışında ise kalecinin erken öne çıktını ve atışın tekrarlanabileceğini ima etti.

Avcı, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz, bazen penaltıya itiraz ediyoruz ama rakibin de penaltısı olduğunu düşünüyorum, öyle gördüm kulübeden. Bizim attığımız penaltı da penaltı ama kalecinin çok oynadığını gördüm. Belki iki penaltısı olabilirdi rakibin bu anlamda. Bugün itibariyle 2 – 2’den sonra oyunu çevirebilirdik. Oyun bize de rakibe de dönebilirdi; rakibe döndü. Daha farklı sonuçlar çıkardı, güzel bir oyun oldu. Rakibi bu anlamda tebrik ediyoruz.”