SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Ümit Özat, Trabzonspor karşısında çok iyi mücadele ettiklerini, tek eksiklerinin gol olduğunu söyledi.

Özat, 1-0 mağlup oldukları Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamada, “Oyun olarak sahada çok iyi bir Mersin İdmanyurdu vardı. Top ayağına yakışan, oyunu kontrol eden, tek eksiği gol olan bir takımdık. Yine pis bir gol oyunu bizden götürdü. Yapacak bir şey yok. Bu maçtaki hatalarımızdan dersler çıkartıp, Gaziantep maçını kazanarak milli arayı iyi değerlendirmek istiyoruz” dedi.

Lige tutunmak için önlerinde 27 puanın olduğunu, bunun minimum 15'ini almaları gerektiğinin altını çizen Özat, şöyle devam etti: “Buradan puan almak önemliydi ama buradan puan alıp içerideki Gaziantepspor maçını kazanamamak bir anlam ifade etmiyordu. Biz öncelikle iç sahadaki maçları kazanıp, sonra da deplasmandan ne kazanabilirsek ona bakacağız. Bugün oyuncular biraz cesur olsaydı buradan istediğimiz sonuçla dönmememiz içten bile değildi. Ama futbolda bunlar oluyor. Artık önümüzdeki maça bakacağız.”