SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2013 yılında Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Manchester United-Real Madrid maçında Nani’ye kırmızı kart gösteren Çakır, Tottenham-Dortmund maçında aynı faulü yapan Tom Carroll’a sarı kart vermekle yetindi. Ceza alanı dışında rakibine kontrolsüzce bir tekme savuran Carroll’un bu hareketine sarı kart gösteren Çakır daha önce hemen hemen aynı hamle de bulunan Nani’ye ise doğrudan kırmızı kart vermişti.

Cüneyt Çakır’ın bu kararının ardından sosyal medyada özellikle Manchester United taraftarlarından büyük tepki geldi. Arsenal-Barcelona maçını da yöneten ve yine İngilizlerden tepki çeken Cüneyt Çakır hakkında Twitter’dan da sert yorumlar yapıldı.

İşte o tweetler:

“Tom Carroll, Nani’nin 2013’teki Real Madrid maçında kırmızı kart gördüğü hareketin aynısını yaptı ve sarı kart gördü. Tesadüfe bakın ki aynı hakem!”

“Nani’yi Real Madrid maçındaki uçan tekmesi nedeniyle oyundan atan aynı hakem Tom Carroll’ın beraber saldırısına sarı kart verdi”

“Tom Caroll’ın tekmesine sevgilerle… Nani’yi atan hakemle bu adam aynı kişi!”

“Hakem Cüneyt Çakır, Nani’ye Real Madrid karşısında kırmızı kart gösterdikten sonra geçen sürede oldukça yumuşamış. Carroll’a sadece sarı kart verdi.”

Sporx
Yayınlanma Tarihi:09:24,