SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yılmaz Vural Cavcav olayını unutamıyor

Gençlerbirliği'nden olaylı bir şekilde ayrılan Yılmaz Vural, İlhan Cavcav'ın işine dişçi koltuğunda otururken son verdiğini söyledi.

Güncellenme: 14:49, 10/03/2016
Yılmaz Vural Cavcav olayını unutamıyor

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD)’nin ortaklaşa düzenlediği “Türk Sporunda yaşananlar Gelişmeler, Spor Medyası ve Spor’da şiddet” konulu panelde konuşan, teknik direktör Yılmaz Vural, 3 günlük Gençlerbirliği macerasını ve kulüp başkanı İlhan Cavcav’ın görevine son vermesinin anlattı.

Teknik direktör Yılmaz Vural, öğrencilerden ve panelistlerden gelen yoğun istek ve soru yağmuru üzerine, bu sezon yaşadığı kısa süreli teknik direktörlük olayını anlattı. İşte Yılmaz Vural’ın 3 günlük Gençlerbirliği macerası:

“Gençlerbirliği’nden yıllar önce Cavcav başkanın “Sen Türkiye’nin en iyi teknik direktörüsün ben seninle çalışamam, benim takıma karışmam lazım” demesi üzerine ayrılmıştım.

Yıllar sonra İlhan Cavcav beni aradı ve sana ihtiyacım var dedi. Ben de kendisine ağabey ne oldu, başına bir şey mi düştü diye kendisine takıldım. Ayağımızın tozuyla Eskişehirspor maçı öncesi göreve başladık ve 3 gün çalıştık. 28 kişilik kadroda daha oyuncuların yarısının adını bile öğrenememiştim. Lig arasından faydalanarak, başkana devre arasında takıma takviye yapmamız gerektiğini belirterek görüşmek istedim.

Sen İstanbul’a git gel sonra konuşalım dedi. İstanbul’a gittim. Öğleden sonra dişçi koltuğunda adeta can çekişirken, Cavcav başkan aradı. Ne oldu dedim. Görevine son verdik, oyuncular seni istemiyor, ara transferde 12 oyuncu istiyormuşsun dedi.

Tamam dedim. Sonra takım kaptanını aradım, ulaşamayınca 2’nci kaptan Ahmet Çalık’ı aradım. Oyuncular beni istemiyor mu diye sordum. Yabancıların çok antrenman yapmaktan yakındıklarını, kendilerinin antrenmanda üşüdüğünü ve takımı ofansif oynattığımı söyledi. Allah bir sabır verdi, karşılık bile vermedim. Oyuncunun böyle, başkanın böyle dediği yerde daha fazla durulur mu ? Vallahi de billahi de olayın tamamı böyle”

Yılmaz Vural, Kulüpler Birliğinin, teknik direktörlerin bir sezonda 2 takım çalıştırabilmesi kararını Anayasa Mahkemesine hak ihlali olarak taşıyacağını belirterek” Bu bireysel bir hak ihlalidir, Böyle bir karara kimse hükmedemez. Anayasa Mahmkemisine başvuracağım “diye sözlerini tamamladı.