SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futbolunda skandallar bitmiyor

Türk futbolu Süper Lig’e odaklanınca, alt kademelerde skandallar bitmiyor. Hakem Bozkurt, Kahramanmaraş Amatör Küme’de 60. dakikada tatil ettiği maçı, soyunma odasında 90’a tamamladı.

Güncellenme: 08:57, 10/03/2016
Türk futbolunda skandallar bitmiyor

Kahramanmaraş 1. Amatör Küme A Grubu'nda, 6 Mart'ta oynanan Kahramanmaraş Sakaryaspor – Türkoğlu Belediyespor takımları arasındaki maçta bu kadarı da olmaz dedirten bir skandal yaşandı. Kümede kalmayı bir önceki maçta garantileyen Türkoğlulu futbolcular, Sakarya karşısında 5-0 mağlup duruma düşünce hakeme itiraz ederek, arbede çıkardılar.

Türkoğlu teknik direktörü, takımını sahadan çekti. Hakem de 60. dakikada soyunma odasına giderek maçı tatil etti. Ancak ligde kaldığı için rahat olan Türkoğlu Bld.'nin unuttuğu bir şey vardı: Müsabaka Talimatı 24. Maddesi'ne göre takımı sahadan çekmenin cezası hükmen mağlubiyet dışında 3 puan silinmesini de gerektiriyordu. Bu madde sonradan akıllara gelince teknik direktör ve futbolcular hemen hakem odasına koşup maçın hakeminden özür diledi. Hakem Mustafa Bozkurt da bu özürden o kadar etkilenmiş olacak ki, raporunda maçı 90 dakika oynanmış olarak yazdı.

Bu da yetmedi, 60. dakikada gösterdiği kırmızı kartı 80'de çıkartmış gibi rapor etti. Bu olay yüzünden küme düşen Andırınspor şimdi TFF'nin vereceği kararı bekliyor.

İŞTE O MADDE

Futbol Müsabaka Talimatı Madde 24:

PUAN SİLİNMESİ, LİGDEN ÇIKARILMA VE ALT KÜMEYE İNDİRME.

1) Aşağıdaki hallerde puan tenzili yapılır, takım lig dışı bırakılır ve bir alt kümeye indirilir:

a) Müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir.

Yayınlanma Tarihi:08:47,