SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, Lokomotiv Kuban karşısında kazanılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Buraya Euroleague'in bu bölümü için çok önemli bir maçı oynamaya gelmiştik. Lokomotiv Kuban son üç maçında CSKA, Anadolu Efes ve Khimki Moskova gibi önemli takımları mağlup etmişti. Ve sadece bu maçları kazanmadılar, aynı zamanda harika basketbol oynadılar. Bence Kuban çok iyi bir takım. Her pozisyonda çok iyi oyuncuları var ve koç Bartzokas da çok iyi bir iş çıkartıyor.

Maçın öneminin farkındaydık ve buraya takımımızda birçok problemle geldik. Uzun oyuncularda rotasyonumuz çok dardı. Pero Antic uzun süredir yok, Kostas Sloukas da ilk defa maça çıkıyordu. Ekpe Udoh da son 15 günde sadece maçlara çıkabiliyor, idman yapamıyor. Ekpe bana soyunma odasında “Takım arkadaşlarımı yalnız bırakmak istemiyorum ve takımım için savaşmak istiyorum” dedi. Ona bu fedakarlığı için teşekkür ediyorum.

Galibiyet için çok mutluyum. Takımımı kutluyorum. Çok iyi savaştılar. Rakip takım da çok iyi mücadele etti. Eğer yalnızca üç sayıyla kazandıysanız ve rakibiniz de birçok uygun atışı değerlendirememişse şansın bizim yanımızda olduğunu söyleyebilirim. İki takım da bugün çok iyi hücum edemedi. Lokomotiv birçok üç sayılık atış kullanan bir takım, bugün olduğu gibi. Bugün çok kaçırdılar, normalde daha fazla isabet buluyorlar çünkü özgüvenle şutlarını kullanıyorlar ve çok iyi şutörleri var. Aynı şeyler benim takımım için de geçerli. Biz de bazı şutlarda isabet sağlayamadık, bu da basketbolun gerçeği. Bir kez daha oyuncularımı ve Lokomotiv'i tebrik ediyorum. Rakibimize de ilerleyen maçlar için başarılar diliyorum.”

Yayınlanma Tarihi:23:21,