SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lider Adanaspor’da Altınordu hazırlıkları

PTT 1. Ligi’nin lideri Adanaspor, bu hafta oynanacak Altınordu maçının hazırlıklarını Osman Yereşen Tesisleri'nde 3 puan parolasıyla sürdürdü.

Güncellenme: 16:19, 10/03/2016
Lider Adanaspor’da Altınordu hazırlıkları

Teknik Direktör Engin İpekoğlu nezaretinde yapılan antrenmanda futbolcuların keyifli olduğu gözlendi. Teknik patron İpekoğlu, çalışma öncesi futbolcularla kısa bir toplantı yaptı. Oyuncularına Altınordu takımı hakkında bilgi veren İpekoğlu, maçın zorlu geçeceğini ve kendilerini hazırlamalarını istedi.

Merthan Açıl, Ergin Keleş ve genç futbolcu Atakan Ekiz'in takımdan ayrı düz koşu yaptığı antrenman ısınma hareketleriyle başladı. Daha sonra ikili gruplar halinde pas çalışmasıyla devam etti. Antrenmanın ikinci bölümünde geniş alanda çift kale maç yapan Adanaspor'da teknik direktör Engin İpekoğlu'nun saha içerisinde futbolcuları yönlendirmesi dikkat çekti. Yaklaşık bir buçuk saat süren antrenman kültür fizik hareketleriyle tamamlandı.

Öte yandan sezonun ilk yarısında sakatlık yaşayan ve tedavisine İzmir'de devam edilen Yiğitcan Gölboyu tedavi sürecinin ilk bölümünü tamamlayarak Adana'ya geldi. Tedavisine burada devam edecek olan Gölboyu, sakatlığın ardından dün ilk kez takım arkadaşlarıyla birlikte antrenmana katıldı. Yiğitcan Gölboyu, İzmir'deki tedavi süresince sürekli kalbinin Adana'da olduğunu belirterek, yeniden turuncu beyazlı formayı giyeceği günü sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

TEVFİK ALTINDAĞ TRANSFER SÖYLENTİLERİNİ YALANLADI

Adanspor'un başarılı futbolcusu Tevfik Altındağ da takım olarak Altınordu maçına odaklandıklarını söyleyerek hakkında çıkan transfer söylentilerini de yalanladı.

Takım olarak çok iyi bir beraberlik içinde olduklarını, oynayan ya da oynamayan ayrımı olmadığını belirten Tevfik Altındağ, “Geçen hafta cezalı olduğum için sahada olamadım, ancak kalbim ve kafam arkadaşlarımın yanındaydı. Bu takımda oynayan oynamayan diye bir ayrım yok. Hepimiz Adanaspor'un başarısı için çabalayan futbolcularız. Takım olarak Altınordu karşılaşmasına odaklanmış durumdayız. Hafta başından bu yana çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. İyi bir ivmemiz var. Beklentilerin yüksek olduğunu biliyoruz. Biz de bu beklentileri karşılamak ve camiamızı mutlu etmek için çok çalışıyoruz.” dedi.

Tek düşüncesinin Adanaspor'da şampiyonluk yaşamak olduğunu aktaran Tevfik Altındağ, “Sosyal medyayı takip eden birisi değilim ancak benim de kulağıma bir takım söylentiler geliyor. Bu ve buna benzer haberleri görünce sadece gülüyorum. Çünkü ben kafamla ruhumla fiziğimle her şeyimle Adanaspor'u düşünüyorum. Burada şampiyonluk yaşamak istiyorum. Hiç kimse bu haberlere itibar etmesin.” diye konuştu.