SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe-Braga maçından kareler

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nin 3. turunda Braga'yı 1-0 mağlup etti.

Zafer Arapkirli: İkinci yarıdaki yoğun Fenerbahçe baskısı sonucu 81’nci dakikada gelen gol de, Braga’nın “fiziğini kullanarak teknik Fenerbahçe’yi durdurma” enerjisinin tükendiği an oldu. Rövanş’ta her şey olabilir. Ama Fenerbahçe eğer bu maçtan çıkaracağı dersleri iyi çalışır ve sahaya yansıtırsa, bu Braga’yı zorlansa da eler. En önemli ders de, sıkışan orta sahadan “uzun top”u daha iyi çalışması olmalı. (Yeniyüzyıl)
Erman Toroğlu: Portekiz'de seyirci baskısıyla en ufak hatada Fenerbahçe dağılır. Ama akıllı hücum edilerek atılacak bir golle de rakip dağılır. Aynı tip top oynayan iki takım için detaylar sonuca tesir ediyor. Bu sonuç, Fenerbahçe için mükemmel. Ama tur için yeter mi? "Biz bu turu rahat geçeriz" derseniz, hayal. Dün akşamki maçın oyununa göre 1-0 güzel ama inşallah rövanşta bunun kıymetini bilirler. Beraberliğe oynarsan, bitiremezsin, yanarsın. Bir gol bulursan yaşarsın.
Uğur Meleke: ŞİMDİ Portekiz’de ipler Pereira’nın elinde. Zaten ilk golü hangi hoca bulsa, ipleri eline geçirecekti. F.Bahçe orada da tutucu oynayacak, kontrolü bırakmayacak. Üstelik iyi bir Gökhan, Rafa ve Josue’nin bulacağı fırsatları da azaltabilir. Luis Carlos’un da cezalı olması, bana 2. maçta Tarasov’suz Lokomotiv orta sahasının direncinin düşmesini anımsattı. Son sekiz yakın. (Hürriyet)
Rüştü Reçber: Fenerbahçe dünkü stratejisinde kendisini ileriye taşıyabilecek planlamayı maç öncesinde de maçta da yaptığını herkese gösterdi. Braga’daki maçta ev sahibinin kazanma mecburiyeti olacak. Orada, buradaki gibi gol yememe üzerine bir strateji kuramayacak. İşte burada da Fenerbahçe’nin hep övdüğümüz kaliteli ayaklarının iyi bir performans çizmesini bekliyoruz. (Hürriyet)
Murat Özbostan: Avrupa her zaman tecrübe ister.. Aranan tecrübe de Nani'de fazla fazla var. Kariyeri boyunca böylesi maçlarda çok kilit çözmüş Nani yerine birkaç maçlık çıkışına aldanıp Alper'i koymak Pereira için bir hataydı. Rakip Kadıköy'de çok kapalı oynadı ve Fenerbahçe'ye çoğu zaman rahat bir alan bırakmadı. Gafil avlandıkları bir anda Mehmet Topal'ın devreye girmesi büyük şanstı. (Sabah)