SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor’a kolej darbesi

İşadamı İsmail Uğurlu, geçen yıl satın aldığı Denizlispor Koleji ile ilgili kendisine verilen sözlerin tutulmadığını, 4 milyon TL fazladan ödeme yaptığını iddia etti.

Güncellenme: 13:33, 10/03/2016
Denizlispor’a kolej darbesi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, geçen yıl ‘Doğa Koleji’ olarak faaliyet gösteren okulun satılması için işadamı Abdülkadir Uslu’yu görevlendirdi. Uslu, koleji 12 milyon TL’ye kentin tanınmış iş adamlarından İsmail Uğurlu’ya sattı. Ancak Uğurlu, geçtiğimiz günlerde mağdur olduğunu, fazladan 4 milyon TL ödeme yaptığını söyleyerek, Denizlispor’a ihtarname gönderdi.

Uğurlu, anlaşmaya göre Denizlispor’a 12 milyon TL vermesi gerektiğini, bunun karşılığında karşı tarafın Maliye, sigorta ve özel kişilerin koleje koyduğu hacizleri kaldırması gerektiğini anlattı. İşadamı İsmail Uğurlu, şöyle dedi:

“Parayı aldılar fakat hacizler kalkmadı. Bu iş için 4 milyon TL daha masraf yaptım. Okulun maliyeti 16 milyon liraya çıktı. Ayrıca okulun bulunduğu 3 bin metrekare arazide 70 hissedar var. Hisse devir masrafları da dahil olunca maliyet 20 milyon TL’yi bulacak. Biz tapuyu almadan para ödemeye başladık. O dönemde kulübün ihtiyacı olduğu söylendi biz de para verdik. Ama en başta icraların temizleneceği, hisselerin toplanacağı ve temiz bir yerin teslim edileceği söylenmişti. Kimse sözünde durmadı. Ben de kulübe ihtar çektim, alacağım olan 4 milyon TL’yi istedim.”

“ARAZİYİ İSTEYENE SATABİLİRİM”

Toplam 4 milyon liralık masrafının ödenmesi durumunda kolej arazisini 12 milyon liraya isteyene satabileceğini sözlerine ekleyen İsmail Uğurlu, şöyle devam etti:

“Bu araziyi isteyen kim varsa gelsin aldığım fiyattan satayım. Buradan açıkça ilan ediyorum; Kim talep ediyorsa vereceğim. Bana maliyeti 16 milyon lira. 16 milyon lirayı getirene veririm. Eğer kulüp 4 milyon liralık masraflarımı karşılarsa yine anlaştığım fiyat olan 12 milyon liradan satarım. Kar etmek gibi bir düşüncem yok.”

Nihat Zeybekci’nin, Denizlispor’un sorunlarıyla ilgilenmesi için ‘Akil adam’ olarak görevlendirdiği Abdülkadir Uslu, kulübün kongresinde bir soru üzerine, kolej arazisinin kamuoyunda konuşulan fiyatın üzerinde satıldığını, üzerlerindeki hacizlerin de alıcı tarafından karşılanacağını söyleyerek, “Denizlispor Koleji’ni satın alan adamı kazıkladık” ifadesini kullanmıştı.