SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göksel Gümüşdağ'ı televizyonda izledim, sanki federasyon başkanı gibi! O da anlaşılan Yıldırım Demirören ile işlerin iyi gitmediğini görmüş ki, Türk futbolunun kötü gittiğini, bunun için de çalışmalar yapmanın şart olduğunu vurguluyor. “Yıllardır Türk futbolunun ve federasyonun içindeyim”. Yani ben de bir şey yapamadım demek istiyor..

Değerli kardeşim, sen Kulüpler Birliği Başkanı olarak, yıllardır federasyon başkanları, kulüp başkanları ve yönetimleriyle Türk futbolunun kötü yönetildiğini, kulüplerinizin mali açıdan iflas ettiklerini, UEFA'nın size ceza vermekten bıktığını görmüyor musun? Futbol kalitesinin dibe vurduğunu, taraftarların Passolig'ten ötürü soğuyarak maçlara gitmediklerini, kulüp başkanlarının, maalesef siz de dahil, hakemlere soyunma odalarında saldırıp onları etkilediklerini bilmiyor musun?

HAKEMLERİ BİTİRDİNİZ

Hatta hakem raporlarına müdahil olduklarını, bu korku yüzünden Cüneyt Çakır dahil olmak üzere fahiş hatalar yaptıklarını, bir kısım hakemi de profesyonel yaparak ayda 50' şer bine yakın ücret verip, kalanları bu ayrımcılıktan moralman bitirdiğinizin herkes farkında. Hakem eğitimlerinin çok zayıf ve MHK'nın da tarihinde bu kadar güçsüz olduğunu, sporda şiddet yasasının nedense uygulanmadığını, boş yere kulüp seyircilerine ceza verildiğini biliyoruz.

Sayın Gümüşdağ, tüm bunların; bu sözde özerk, esasında atanmış Yıldırım Demirören veya benzeri bir federasyon başkanı ile olamayacağını bilmiyor musunuz? Bence bal gibi biliyorsunuz da, siyasi ve ekonomik gücün tesirinde olmayan, tarafsız delegelerle gerçek, güçlü bir başkan gelir ve biz de sahayı terk etmek mecburiyetinde kalırız diye yaptırmadığınızı bal gibi biliyoruz. Ama nereye kadar. Her şeyin bir sonu vardır.

Sözcü'de önerdiğim genel kurul yapısını, gücünüz var yaptırın. O zaman hodri meydan, bakalım istediğiniz başkanı seçtirebiliyor musunuz?