SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira gözünü kararttı

Ribeiro, Braga’nın kanatları iyi kullandığını, hücuma hızlı çıktığını rapor etti. Vitor Pereira, “İşi ilk maçta bitireceğiz. Benim kanatlarım daha iyi, biz daha iyi takımız” dedi.

Güncellenme: 07:41, 09/03/2016
Vitor Pereira gözünü kararttı

Braga’nın Porto'yu 3-1 yendiği maçı canlı izleyen antrenör Pedro Riberio, Vitor Pereira’ya Portekiz temsilcisiyle ilgili ayrıntılı raporunu sundu. Riberio, daha çok kanat hücumuyla rakiplerinin üzerine giden Braga'nın çabuk organize olup, geniş alanlara top atabilen, orta alanda çabuk paslaşan, topun hızını artıran, defans arkası koşularını iyi yapan ve etkili kontratağa çıkan bir ekip olduğunu belirtti, “Buna izin vermemeliyiz” diye uyardı.

ORTA SAHANIN YÜKÜ AĞIR

Fenerbahçe’nin en büyük avantajı Mehmet Topal ve Ozan Tufan'dan oluşan savunma ağırlıklı orta saha. Vitor Pereira savunmada yapacağı adam paylaşımı ve bölge kontrolü sayesinde rakip kanat oyuncularının çizgiye inmelerine izin vermemeyi planlıyor. Top rakipteyken Josef de bu ikiliye radım edecek. Braga'nın kanat hücumlarına karşı sarı-lacivertli bek oyuncuları da öncelikli olarak savunmayı düşünecek ve rakibe boş alan bırakmayacak.

BENİM KANATLARIM DAHA İYİ

Van Persie tecrübesiyle rakip defansın dengesini bozacak, Lokomotiv Moskova maçında olduğu gibi stoperleri sürekli meşgul edip boş alanlar yaratacak. Orta saha ve hücum arasındaki pas akışını sağlayan en önemli isim Mauro'yu da Mehmet Topal durduracak. Rapor sonrası Vitor Pereira’nın, “Benim kanat oyuncularım daha kaliteli. Biz daha iyi takımız. Oyunu domine edeceğiz, işi ilk maçta bitirecek planlarımız da hazır” dediği öğrenildi.