SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Şota ölüyordu 1 saniye ile kurtuldu”

Trabzonspor'un eski Sportif Direktörü Süleyman Hurma, Kayserispor'da görev yaptığında Galatasaray'a 8.6 milyon Euro'ya sattığı Amrabat transferi hakkında büyük bir itirafta bulundu. Hurma ayrıca birlikte çalıştığı Şota'nın ölümden döndüğünü de söyledi.

Güncellenme: 23:11, 09/03/2016
“Şota ölüyordu 1 saniye ile kurtuldu”

Trabzonspor’un eski Sportif Direktörü Süleyman Hurma, açıklamalarda bulundu.

Tv programına katılan Hurma, burada statların kötülüğünden dem vurdu ve ilginç bir anıyı paylaştı.

Süper Lig statlarının iyileşmesi halinde bu iyileşmenin futbola da yansıtacağını kaydeden Hurma “Şota az kalsın bu statlar yüzünden ölüyordu. Deplasmana gittiğimiz bir maçta cam devrildi ve Şota sadece 1 saniye ile kurtuldu. Az kalsın canından olacaktı” diyerek statlardaki tedbirsizliğe isyan etti.

“GALATASARAY’A MOSES VE MOCHE’Yİ ÖNERDİM”

Hurma, Kayserispor’da görev yaptığı sırada Galatasaray’a 8.6 milyon Euro’ya sattığı Amrabat transferi hakkında da büyük bir itirafta bulundu.

Süleyman Hurma, “Amrabat transferi için Abdurrahim Albayrak ile ofisinde görüştüm. ‘Biz şampiyonluğa oynayacak iyi bir takım kurduk. Bu oyuncunun yakasını bırakın’ dedim. Albayrak’a Moses ve Pablo Moche’yi önerdim. Hem daha genç hem de daha ucuzdular. Ancak onlar illa Amrabat’ı alacağız dediler” açıklamasını yaptı.

Nordin Amrabat, Galatasaray’dan sonra Malaga’ya giderken, şimdilerde ise İngiltere’de Watford takımında forma giyiyor.