SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Slaughter: “Sahada her şeyi yaparım”

Darüşşafaka Doğuş’un oyuncusu Marcus Slaughter, maçı kazanma adına sahada takımına katkı sağlayabilmek için her şeyi yapabileceğini söyledi.

Güncellenme: 19:22, 09/03/2016
Slaughter: “Sahada her şeyi yaparım”

Geçen hafta Cedevita Zagreb karşısında 26 dakika sahada kalan Marcus Slaughter 17 sayı, 5 ribaundla galibiyette önemli pay sahibi olduğu maçla ilgili yaptığı açıklamada, “Sahada takıma katkı sağlayabilecek her şeyi yaparım.” dedi.

Zagreb'de Cedevita karşısında kritik bir galibiyet aldıklarının hatırlatılarak, bu galibiyetteki kilit faktörlerin sorulmasına Marcus Slaughter, “Bizim için önemli bir deplasman maçıydı. Oyunun temposunu kontrol etmemiz lazımdı ve bunu ribaundları alarak başardık. Tabii ki aynı zamanda iyi savunma yaptık. Bunlar maçı kazanmamızı sağlayan faktörlerdi.” diye cevap verdi.

Marcus Slaughter, kendi oyunuyla ve performansıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ise “Takıma her anlamda katkı sağladığım bir maçtı. Her zaman olduğu gibi savunmaya katkı sağladım. Takım arkadaşlarıma sahanın her iki tarafında da yardım ettim. Geçen hafta hücumda iyi bir oyun oynadım ama bu hiçbir zaman asıl hedefim değil. Ben tam bir takım oyuncusuyum. Sahada takım katkı sağlayabilecek her şeyi yaparım; gerektiğinde perde yaparım, hızlı hücumlarda koşar ve savunma yaparım. Benim asıl hedeflerim bunlar.” dedi.

Euroleague'de oynadıkları son dört maçın üçünü kazandıklarını da açıklayan Marcus Slaughter, geri kalan beş maçtan neler bekledikleriyle ilgili olarak ise “Top 16'da ikinci yarıya doğrusu iyi başladık. Böyle devam etmek istiyoruz. Bundan sonra her maç çok kritik olacak. Çok iyi rakiplerle oynayacağız. Öncelikle evimizdeki her maçı kazanmamız lazım. Sonra da deplasmanda sürpriz bir galibiyet alabilirsek gruptan çıkmak için şansımız olabilir.” yorumunu yaptı.

Bir aydır takımın iyi oynadığına vurgu yapan, son yedi maçın altısını kazandıklarını söyleyen Marcus Slaughter, “Bir aydır daha agresif oynuyoruz. Savunmamızın sertlik derecesini artırdık. Topa baskı yapıyoruz, top kapıyoruz. Bunun karşılığını da alıyoruz. Lig'de ve Euroleague'de kalan 15 maçın 14'ünü İstanbul'da oynayacağız. Bu bizim için olumlu bir durum. Deplasmanda oynamayacağımız için seyahatlerden etkilenmeyeceğiz.” dedi.

6 aydır İstanbul'da yaşadığını, burayı sevdiğini de belirten Marcus Slaughter, “Burası gerçekten canlı ve enerji dolu bir şehir. Çok zengin bir tarihi var. Çok güzel lokantalar var. Zaten Avrupa'dan herkes buraya gelmek istiyor. Yani burada iyi zaman geçiriyorum. Favori mekânlarım ise Nusret Burger, Zuma ve İstinyePark. Ama şehrin tarihi taraflarını da seviyorum. Havalar iyi oldukça daha fazla gezmek istiyorum.” diye konuştu.

Spor Toto Basketbol Ligi'nde yer aldığı 18 maçta ortalama maç başına 16,2 dakika süre alarak ortalama 6,2 sayı, 3,3 ribaund, 0,4 asist, 0,2 blok ve 0,8 top çalma ile oynayan Marcus Slaughter, Euroleague'de ise 19 maçta ortalama 16,1 dakika süre alarak maç başına 4,8 sayı, 3,9 ribaund, 0,7 asist, 0,9 blok, 0,4 top çalma ortalamalarıyla oynadı.