SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira, Diego'nun yerine oynatacağı Ozan Tufan ile özel bir görüşme yaptı. Lokomotiv maçında, “İyi oynadın ama geriye ve yana oynayarak yıldız olamazsın. İleriye oyna, risk al” dediği genç futbolcuya dün de benzer şeyler söyledi. Portekizli hoca, “Kendine güven, pas hatası yapmaktan korkma. Gençsin, önün açık. Takımın liderliğine soyunmalısın. Bu yetenek sende var” diye de uyardı. Pereira, Braga maçında Ozan'dan patlama beklediğini de ekledi, “Kaleyi gördüğünde şut at. Böylece kendine güvenin de gelecek” diye konuştu.

YİNE 10’LARIN MAÇI

UEFA Avrupa Ligi'nde kupayı hedefleyen Fenerbahçe’de kadro mecburen değişiyor. Vitor Pereira kaleye Fabiano'yu koyacak, defans Şener, Alves, Kjaer ve Caner'den oluşacak. Ön liberoda ise Mehmet Topal ile Ozan Tufan ikilisi yer alacak.

Cezalı Diego'nun yerine oynayacak Ozan Tufan, Lokomotiv Moskova maçında olduğu gibi defansif ağırlıklı görev yapacak. Takımın gerçek 10 numarası ise Josef de Souza olacak. Kanatlarda Nani ve Volkan Şen ileri-geri çalışacak. Forvet hattında ise Robin van Persie yer alacak. Atakları Josef yönlendirecek, sürpriz golcü olarak da ileri çıkacak.