SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Bielsa sesleri

Sunulan transfer bütçesinin altına imzasını atan ve bu konuda sorun çıkarmayacağını ileten Marcelo Bielsa, kendisinin oluşturacağı genç bir kadro ile yeni sezonda Galatasaray'ın başına geçecek.

Güncellenme: 08:23, 09/03/2016
Galatasaray’da Bielsa sesleri

Galatasaray’da hoca belirsizliği sonunda netlik kazandı. Yönetimin bir süredir gündeminde bulunan ve geçen günlerde temas bile kurduğu Marcelo Bielsa, sarı-kırmızılı takımın yeni teknik direktörü olmaya çok yakın…

Dün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında bu isim yeniden gündeme geldi. UEFA'nın cezası yüzünden kemer sıkma politikası uygulanacak ve kadro gençleşecek.

ŞARTLARI BİLİYOR

Buna ek olarak Sneijder gibi bazı önemli isimlerin da ayrılabileceğinin altını çizen yönetim, buradan gelecek parayla yeni bir takım yaratmanın peşine düştü. Bu fikre oldukça sıcak bakan ve kendisine teklif edilen transfer bütçesini de kabul etmeye razı olduğunu belirten ‘çılgın' lakaplı çalıştırıcı, kendi genç takımını yaratacak. Bielsa büyük bir aksilik olmazsa Galatasaray’ın yeni hocası olacak. Hatırlanacağı gibi Aysal döneminde de tecrübeli çalıştırıcının ismi gündeme gelmişti.