SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray iki gün sonra topbaşı yaptı

Galatasaray'da Süper Lig'in 25. haftasında oynanacak Gençlerbirliği maçının hazırlıklarına iki günlük iznin ardından başlandı.

Güncellenme: 23:55, 09/03/2016
Galatasaray iki gün sonra topbaşı yaptı

Galatasaray, Süper Lig'in 25. haftasında Gençlerbirliği ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına iki günlük iznin ardından bugün yaptığı çift antrenmanla başladı.

Sabah saatlerinde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir araya gelen sarı kırmızılı oyuncular, günün ilk çalışmasını salonda gerçekleştirdi.

Daha sonra dinlenmeye geçen oyuncular, günün ikinci çalışması için ise Florya Metin Oktay Tesisleri Jupp Derwall Antrenman Sahası'nda toplandı.

Isınma hareketleri ve teknik pas çalışmasıyla başlayan antrenman, ardından iki ceza sahası arasında gerçekleştirilen interval koşularla devam etti.

Koşunun ardından oyuncular, iki grup hâlinde hareketli bir pas çalışması gerçekleştirdi. Antrenmanın ana bölümünde ise dar alanda taktik çalışmaların da üzerinde durulan çift kale maç yapıldı.

Fernando Muslera, Bilal Kısa, Aurelien Chedjou ve Jason Denayer, takımla birlikte çalışmalara katıldı. Lionel Carole, takımdan ayrı fizyoterapistler eşliğinde özel koşu çalışması yaptı. Sinan Gümüş ve Sabri Sarıoğlu'nun ise tedavisine devam edildi.

Galatasaray’da, Gençlerbirliği karşılaşmasının hazırlıkları yarın sabah saat 11.00'de Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılacak antrenmanla sürdürecek.